Працівники податкової міліції Олександрійської об’єднаної держподатінспекції спільно зі співробітниками Знам’янського міськвідділу СБУ в одному зі знам’янських інтернет-клубів зафіксували надання послуг у сфері грального бізнесу. Хоча, як відомо, ця діяльність заборонена в Україні з минулого року.
Та попри заборону власниця закладу вирішила, що це комусь — зась, а їй можна. І заохочувала клієнтів до азартних інтернет-ігор у режимі онлайн із виплатою виграшів через касу клубу, трансформуючи електронний баланс клієнта в готівку.
У зв’язку з порушенням законодавства податківцями вилучено з інтернет-клубу 10 системних комп’ютерних блоків, 10 моніторів, 2 роутери, 1 модем, інші комп’ютерні аксесуари та кошти на суму майже 8 тисяч гривень. Орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить майже 70 тисяч гривень.
Знам’янка взагалі починає заживати слави азартного міста. Місяць тому один із тутешніх мешканців облаштував таємний гральний салон просто в приватному будинку. Такий собі Лас-Вегас у домашніх умовах. Шифрувався конспірувальник затято, та, як відомо, немає нічого таємного, що не стало б явним. Співробітники податкової міліції області відомими їм способами вирахували засекречений об’єкт, опечатали та вилучили 5 гральних автоматів загальною вартістю 110 тисяч гривень.
Обом знам’янським порушникам доведеться відповідати перед законом, а закон у даному разі доволі суворий. Винуватцям загрожує штраф до 5 мільйонів гривень — сума просто астрономічна. Однак, схоже, навіть загроза такої величезної фінансової санкції не зупиняє спритників. Бажання отримати дармові гроші пересилює звичайну людську обережність і здоровий глузд.
За словами першого заступника начальника управління податкової міліції ДПА в області Костянтина Ткаченка, нині на розгляд судів різних інстанцій передано матеріали п’яти справ за фактами незаконної діяльності гральних закладів, виявлених податковими міліціонерами. По одній справі вердикт уже винесено. Відповідно до рішення суду, підприємець із Кіровограда, пійманий на гарячому, має заплатити штраф у розмірі 8 тисяч мінімальних заробітних плат (тобто 5 мільйонів 40 тисяч гривень). Навряд чи він має мільйонні статки, тож постає цілком закономірне запитання: чи варто було ризикувати?
А загалом з 25 червня минулого року, коли Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні» набрав чинності, податковою міліцією області здійснено 527 перевірок суб’єктів господарювання та виявлено 21 факт проведення азартних ігор. Вилучено 181 одиницю грального обладнання, у тому числі — 107 гральних автоматів на загальну суму 1 мільйон 913,6 тисячі гривень.