В Ужгороді перший заступник міністра з питань житлово-комунального господарства України Григорій Семчук провів нараду, на якій розглядалися основні питання житлово-комунального господарства Закарпаття. У ній взяли участь, повідомили «Голосу України» у прес-службі ОДА, заступник голови облдержадміністрації Віктор Феєр, начальник обласного управління житлово-комунального господарства Василь Романець, керівники відповідних обласних служб та інспекцій, комунальних підприємств краю, міські голови та інші.
Передусім йшлося про реформування галузі. Як поінформував присутніх Василь Романець, в області прийнято відповідну програму розвитку та реформування житлово-комунального господарства. Що ж до підприємств теплокомуненергетики, то вони переживають не найкращі часи, оскільки населення скрізь переходить на індивідуальне опалення. Така само тенденція спостерігається і в бюджетній сфері. Він також коротко поінформував про стан водопровідно-каналізаційного господарства краю. У реформування цієї підгалузі вкладається багато коштів — як державних, так і з місцевих бюджетів та інших джерел фінансування. У житловому фонді як один із позитивів чиновник відмітив створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Загалом у краї функціонує 110 таких об’єднань. Але є деякі неврегульовані на законодавчому рівні питання, зокрема, щодо відведення прилеглих територій. Це питання потребує врегулювання на державному рівні.
Одна з проблем області — поводження з твердими побутовими відходами. Над її вирішенням працюють.
Також на нараді говорили про питну воду. Закарпаття не увійшло до загальнодержавної програми «Питна вода України». За словами Василя Романця, вода відповідає стандартам, які діють в Україні. Однак є деякі питання, зокрема у Мукачевому, Іршаві та Берегові, де воду подають за тимчасовими дозволами. Найбільша проблема області, як поінформував начальник облуправління ЖКГ, — очисні споруди. Також відзначалося, що одна частина обласного центру забезпечується водою із Минайського водозабору (артезіанських свердловин), а інша — з дериваційного каналу. Останній потребує очистки, але на це необхідно близько 20 млн. грн., й без допомоги центральних органів влади це питання вирішити неможливо.
Заступники голів міськвиконкомів, керівники комунальних підприємств в основному порушували на нараді питання підвищення тарифів.
— Реформування житлово-комунального господарства має бути комплексним, — наголосив Григорій Семчук. Також він відзначив, що планується внесення змін до Закону України «Про питну воду, питне водопостачання». Наводитимуть лад і в тарифній політиці. «Будемо радитися з вами, відпрацьовувати ці питання», — сказав перший заступник міністра і наголосив на необхідності удосконалення управління в житлово-комунальній сфері, закликав органи місцевого самоврядування активніше долучатися до процесів реформування галузі. Усі порушені на нараді питання Григорій Семчук попросив направити на адресу міністерства, щоб їх уважно вивчили і вживали відповідних заходів.
Ужгород.