«На моє глибоке переконання, нині всім потрібно докласти зусиль, щоб зробити цей закон цивілізованим і таким, що відповідав би потребам і запитам суспільства, — сказав В. Литвин, відповідаючи на запитання журналістів у четвер в парламенті після ухвалення в першому читанні законопроекту про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. — Ніхто не в захопленні від цього законопроекту, а це означає, що ми повинні припинити політичну смиканину і до другого читання зробити його більш збалансованим».
«На превеликий жаль, як завжди, доводиться працювати у цейтноті», — додав він.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо деяких норм законопроекту, зокрема, щодо висування міських голів від політичних партій, В. Литвин зазначив, що міські голови, які представляють інтереси громади, мають бути підзвітні насамперед її інтересам. «Але у нас міський голова висувається начебто від людей, і коли його обирають, починає почергово вступати в ту чи іншу політичну партію, що дезорієнтує людей і перетворює міського голову в політичного кон’юнктурника». Тому керівники міст, на думку керівника парламенту, повинні «чітко задекларувати, яку політичну платформу підтримують».
У цьому контексті Голова Верховної Ради не виключив, що у процесі підготовки до другого читання низку норм законопроекту буде відкориговано з урахуванням думки Асоціації міст України й органів місцевого самоврядування.
В. Литвин вважає, що відсутність рішення щодо врегулювання термінів проведення виборів місцевих органів влади та міських голів створює небезпечну ситуацію у країні.
Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив, що Конституційний Суд України, який «заклав міну під організацію місцевого самоврядування», має взяти на себе відповідальність за рішення, які він приймає.
Керівник парламенту зазначив, що пропонував депутатам внести до постанови про призначення дати місцевих виборів другий пункт про те, що «відповідно до рішення Конституційного Суду голови рад, обрані на дочасних виборах, працюють повний термін — відповідно чотири і п’ять років», проте ця пропозиція не дістала підтримки.
Також Голова Верховної Ради наголошує на необхідності ухвалення такого Податкового кодексу, який мав би суспільну підтримку.
Про це керівник парламенту заявив у середу в інтерв’ю «Радіо «Ера», відповідаючи на запитання про перспективи ухвалення Верховною Радою Податкового кодексу. За його словами, на сьогодні проект Податкового кодексу з урахуванням тих поправок, які вже опрацьовано, становить близько двох тисяч сторінок. «Якщо будуть опрацьовані всі поправки, які ще вносяться, то можна стверджувати, що цей документ буде обсягом не менш як чотири тисячі сторінок», — зауважив В. Литвин.
До того ж, додав він, потрібно буде «підготувати порівняльні таблиці, зробити відсилання до інших законів, простежити за тим, щоб новий документ не суперечив вже наявним, та привести його у відповідність з ними». «Усе це доволі непростий процес, — підсумував керівник парламенту. — А під час прийняття законів має діяти відомий принцип — «поспішай повільно», бо краще, щоб закону не було взагалі, ніж був швидко зліплений, неякісний». Окрім того, вважає В. Литвин, треба узгодити проекти Податкового і Бюджетного кодексів.
На його думку, на завершальному етапі розгляду проекту Податкового кодексу варто було б провести громадські слухання, завершити їх парламентськими слуханнями і прийняти документ, який мав би суспільну підтримку.