Про зроблене за сто днів перебування на посаді голова Рівненської ОДА Василь Берташ (на знімку) звітував у дещо незвичному форматі — перед журналістами і представниками політичних партій, громадських організацій області.

У свій актив керівник області записав те, що вдалося не лише зупинити спад промислового виробництва, а й наростити його обсяги: якщо за підсумками минулого року спад становив тридцять відсотків, за перший квартал — п’ять, то вже досягнуто приріст із цього показника на шість відсотків. Порівняно з минулим роком, забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів: до державного —  на 16, 2 мільйона гривень, до обласного — на 44 мільйони, до місцевих — на 27,8 мільйона.

Обласна влада активізувала інвестиційну діяльність і створила сприятливі умови для інвесторів. Мається на увазі повний супровід інвестиційних проектів, сприяючи тим самим безперешкодній їх реалізації. В. Берташ навів приклад конкретної допомоги в реалізації інвестиційного проекту з виготовлення газобетонних блоків у селі Вільбівне Острозького району, де були проблеми з виділенням кар’єру для видобування піску. На допомогу інвесторам та місцевим підприємцям у Рівному буде створено Центр ділової активності, сказав голова ОДА.

Активізовано діалог влади і бізнесу, розглянуто роботу кожного підприємства, його проблеми та визначені дії обласної влади для підтримки їх стабільної роботи. Проведено розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при ОДА. Підготовлено та направлено Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру звернення щодо проблемних питань економіки регіону, вирішення яких належить до компетенції центральних органів влади.

Щодо сільського господарства, то цьогоріч утричі більше посіяно цукрових буряків, оскільки після перемовин обласної влади із цукропереробними підприємствами селяни отримали гарантію збуту продукції. Стабілізовано закупівельні ціни на ринку молока. Розроблено обласну програму «Годувальниця», згідно з якою передбачена безвідсоткова позика селянам на купівлю корів. Активізовано роботу щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що дозволить населенню диктувати ціни на сільгосппродукцію (за два останні місяці в області їх створено тринадцять).

На Рівненщині сформовано будівельну програму, яка передбачає першочергове спрямування бюджетних коштів на завершення будівництва об’єктів соціальної та гуманітарної сфер, зокрема, Рівненського госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни у селищі Клевань Рівненського району, шкіл у селах Богуші Березнівського, Шпанів Рівненського, Тинне Сарненського і Глинне Рокитнівського районів.

На півмільйона вдалося скоротити заборгованість по заробітній платі. Однак, вважає голова Рівненської ОДА, вона в області ще велика — 17,5 мільйона гривень, тож до кінця року поставили за мету скоротити борги по зарплаті на шістдесят відсотків.

— Багато пропозицій, побажань владі надходить «гарячою» телефонною лінією, — каже Василь Берташ. — Прийнято 575 запитів, 471 із яких уже вирішено. Багато скарг на роботу судів, але найбільше — на медицину. Люди скаржаться, що навіть за невідкладну медичну допомогу потрібно платити. Тож я підписав розпорядження про те, що з першого липня першу невідкладну медичну допомогу у лікувальних закладах надаватимуть безкоштовно (як це, зрештою, гарантовано Конституцією, але, на жаль, не виконується. — Авт.). Для цього, крім бюджетних, залучатимемо й добровільні благодійні внески. Розроблено обласну програму «Діти Рівненщини», яка передбачає фінансове забезпечення лікування детей з вродженими і спадковими захворюваннями. Для ветеранів Великої Вітчизняної війни на десять відсотків знижено вартість ліків в аптеках, а видатки на лікування у Рівненському госпіталі для інвалідів війни збільшено на двадцять відсотків.

Голова Рівненської ОДА В. Берташ вислухав також побажання від представників політичних партій та громадських організацій, зокрема, щодо обов’язкового, як це і передбачено законодавством, проведення громадських слухань на предмет добудови третього і четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС, а також відповів на запитання журналістів.

Рівне.

Фото автора.