Наша газета розповідала про конфлікти, які виникли у мешканців Шахтарська Донецької області із контролерами РЕС («Голос України» від 9 червня 2010 р.). Після втручання газети мешканці Грабового Євгенії Ткаченко встановили новий прилад обліку. А за кілька днів після публікації до старої жінки знову завітали представники електромереж та... відрізали постачання електроенергії у квартирі пенсіонерки. Зі слів жінки, контролери поводилися грубо, залякували господарку і відверто заявили: мовляв, не треба було до газети скаржитися.
А випадок, який стався у Пролетарському районі Донецька, засвідчує: із неправомірними діями контролерів РЕС можна і треба боротися. До квартири одного з мешканців обласного центру завітали представники державного підприємства «Регіональні електричні мережі» — щоб записати показники лічильника. Один із перевіряльників заявив, що пломба на лічильнику стара і потребує заміни. Стару пломбу зняли, і тут контролери стали стверджувати, що знята пломба пошкоджена. Громадянин не погодився, але візитери таки склали акт про порушення «Правил користування електроенергією для населення». Комісія РЕС власними силами провела експертизу пломби і визнала її такою, що має невідоме походження. На підставі чого підприємство подало позов до суду про відшкодування з господаря житла збитків у розмірі 422 гривні.
Споживач звернувся зі скаргою до районної прокуратури. Прокуратура Пролетарського району Донецька із залученням фахівця Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області провела перевірку дотримання законодавства про електроенергетику в діяльності РЕС. Виявлено низку порушень чинних нормативно-правових документів з боку працівників державного підприємства під час складання актів про порушення фізичними особами правил користування електроенергією та подальшого проведення експертиз. Встановлено, що працівники РЕС не вилучили для проведення експертизи сам прилад обліку, що у проведенні експертизи не брав участь представник «Держспоживстандарту», а комісія РЕС, у принципі, не мала права робити висновки про справжність чи несправжність пломби. Отже, акт про порушення є незаконним. Прокуратура опротестувала цей незаконний документ і подала позов до суду про визнання дій працівників РЕС неправомірними. І протест, і позов розглянуті і задоволені в повному обсязі.
Сподіваємося, надана інформація стане підказкою споживачам — як діяти в тому разі, коли ви не згодні з висновками контролерів.
Донецька область.