На виконання статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» повідомляємо.
За даними фінансової звітності, доходна частина бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі — Фонд) за 2009 рік з урахуванням залишку 2008 року становила 6150,2 млн. гривень, або на 11,9% менше, ніж передбачалося у бюджеті Фонду. Надходження від страхових внесків протягом року становили 5759,1 млн. грн. (або 99,2% загального обсягу надходжень до Фонду), асигнування державного бюджету — 0,4 млн. грн., інші надходження, передбачені законодавством, — 44,8 млн. гривень.
Станом на 01.01.2010 р. на обліку в робочих органах виконавчої дирекції Фонду перебувало 1257,7 тис. підприємств, установ, організацій та фізичних осіб. Порівняно з даними на 01.01.2009 року база платників внесків збільшилася майже на 1,6%. Рівень сплати страхових внесків (перерахованих до нарахованих) становив 98%.
Станом на початок 2010 року недоїмка за платниками страхових внесків становила 218,6 млн. гривень та збільшилася порівняно з попереднім періодом майже у півтора рази.
Загальні видатки Фонду на виконання у 2009 році статутних завдань становили 5 947,4 млн. гривень.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», соціальні послуги та матеріальне забезпечення протягом звітного періоду були надані 2,1 млн. незайнятих осіб, з яких застраховані особи становили майже 90 відсотків. Протягом 2009 року було працевлаштовано 702,7 тис. незайнятих та безробітних громадян, зареєстрованих у робочих органах виконавчої дирекції Фонду. Загалом на фінансування надання соціальних послуг та матеріального забезпечення було спрямовано 4863,8 млн. гривень.
На виплату допомоги по безробіттю, матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації спрямовано 4031,5 млн. грн., або в 1,7 разу більше, ніж попереднього року. Середньомісячна чисельність одержувачів допомоги по безробіттю становила 523,1 тис. безробітних, або майже на 20% більше, ніж у 2008 році. Середньомісячний розмір допомоги по безробіттю становив 630,1 грн., що на 40% більше, ніж у 2008 році.
На організацію профпідготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації 157,1 тис. безробітних витрачено 277,5 млн. гривень. Навчання проводилося за 309 професіями та спеціальностями, що мають попит на ринку праці, перелік яких протягом року оновився майже на третину.
У звітному періоді з метою реінтеграції незайнятих громадян до трудової діяльності та підтримки їх доходів у період пошуку роботи 240,9 тис. осіб було залучено до громадських робіт, на організацію яких використано 71,2 млн. гривень.
Протягом року здійснювалося відшкодування витрат роботодавців на оплату праці осіб, які працевлаштовані шляхом надання дотацій. У середньому в місяць чисельність таких працівників становила 20,7 тисячі осіб. На ці цілі було використано 368,9 млн. гривень.
У звітному періоді робочими органами виконавчої дирекції Фонду надано близько 11 млн. інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг майже 3,5 млн. незайнятим і зайнятим громадянам. Дев’ять з десяти незайнятих громадян отримали різні інформаційні та консультаційні послуги.
Проведено понад 180 тис. семінарів, тренінгів з техніки пошуку роботи, профдіагностики та інших інформаційних заходів з незайнятим населенням. Чисельність безробітних, які брали участь у цих заходах, становила 1544,5 тис. безробітних, з яких майже кожен четвертий був працевлаштований.
У 2009 році здійснювалась інформаційно-роз’яснювальна робота, зокрема, через засоби масової інформації, випуск окремих видів друкованої продукції, проведення прес-конференцій, брифінгів, інших інформаційних заходів. Основною метою цієї роботи було підвищення поінформованості населення про можливості виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів у наданні соціальних послуг та безпосереднє їх надання.
Упродовж року стабільно зростав інтерес інтернет-аудиторії до інформації та сервісів, що представлені на Інтернет-ресурсах ДСЗУ (www. dcz. gov. ua, www. trud. gov. ua). Протягом 2009 року офіційний портал ДСЗУ впевнено утримував третю позицію лідера серед Інтернет-порталів органів влади в Україні. Засобами Інтернет-представництв ДСЗУ протягом 2009 року скористалися 2,6 млн. користувачів, яким було надано 22,5 млн. інформаційно-консультаційних послуг, у т. ч. 11,7 млн. — з пошуку роботи. За допомогою мобільного сервісу «Пошук роботи» протягом року отримано майже 1,1 млн. смс-запитів від населення, на які надіслано близько 3 млн. смс-повідомлень з вакансіями. Загалом на інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, було використано 59,9 млн. гривень.
Одним із стратегічних напрямів діяльності виконавчої дирекції Фонду в 2009 році була професійна орієнтація населення. Зокрема, діяльність виконавчої дирекції Фонду у сфері професійної орієнтації спрямовувалася на виконання Програми державної служби зайнятості — виконавчої дирекції Фонду на 2008—2013 роки щодо професійної орієнтації молоді. Протягом року профорієнтаційні послуги отримали 1958,7 тис. незайнятих (з них жінки — 50,8%, молодь віком до 35 років — 45,0 відсотка), а також 1 503,3 тис. осіб із числа зайнятих (переважно учні загальноосвітніх шкіл). Профорієнтаційними послугами охоплено близько 80% загальноосвітніх навчальних закладів.
Починаючи з 2008 року, виконавчою дирекцією Фонду реалізується інноваційний проект — програмно-апаратні комплекси для професійної орієнтації «Профорієнтаційний термінал». Протягом року встановлено 730 одиниць терміналів у загальноосвітніх навчальних закладах, у т. ч. для дітей-сиріт та дітей-інвалідів.
У рамках реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» здійснювалося надання допомоги з часткового безробіття. Допомогу з часткового безробіття було надано 23 підприємствам, що сприяло збереженню зайнятості 12,5 тис. працівників. Видатки на ці цілі становили майже 11,0 млн. гривень.
Фінансову підтримку у сумі 0,3 млн. гривень для збереження існуючих робочих місць шляхом відшкодування витрат на професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, щодо яких є загроза вивільнення у зв’язку з реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, тимчасовим припиненням виробництва, отримали два підприємства. Це забезпечило збереження зайнятості 36 працівників.
На забезпечення виконання Плану реалізації у 2009 році Програми створення та супроводження Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості України на 2008—2010 роки було спрямовано 66,7 млн. гривень.
На виплату пенсій громадянам, які мали право виходу на дострокову пенсію відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», Пенсійному фонду було відшкодовано 6,7 млн. гривень.
Витрати на утримання та забезпечення діяльності виконавчої дирекції Фонду, її робочих органів, Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості, управління Фондом становили 846,3 млн. гривень.
На створення умов прийому та надання соціальних послуг робочими органами виконавчої дирекції Фонду у 2009 році спрямовано 99,2 млн. гривень.
Витрати на надання соціальних послуг та матеріальне забезпечення 223,8 тис. безробітним із числа незастрахованих осіб у 2009 році здійснювалися за рахунок коштів Фонду та становили 179,6 млн. гривень.
Звіт про виконання бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2009 рік затверджено на засіданні правління Фонду 20 травня 2010 року.
Публічне представлення Звіту про виконання бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2009 рік відбудеться 8 червня 2010 року о 12.00 у приміщенні Міністерства праці та соціальної політики України за адресою: вул. Еспланадна, 8/10, к.1907.
Виконавча дирекція Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.