Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимом споживання електричної і теплової енергії в Чернігівській області накладено штраф у сумі 1700 гривень на Менську центральну лікарню за відсутність апарата автоматичного включення резерву електропостачання. До речі, це вже не перше фінансове покарання медичного закладу. З 2007 року Менська ЦРЛ кілька раз платила штрафи по 170—500 гривень, накладені фінансові стягнення й на головного лікаря Петра Хомрача.
Замість того, щоб купувати ліки, лікарня вишукує гроші на сплату штрафів. У 2008 році нарешті були виділені бюджетні кошти для придбання дизельної електростанції потужністю 30 кВт в сумі 38658 гривень, а в 2009 році виконано роботи з її запуску на суму 9369 гривень.
— Це дає змогу під час аварійного відключення повністю забезпечити безперебійне електропостачання пологового, дитячого, реанімаційного, хірургічного та терапевтичного відділень лікарні, — каже головний лікар ЦРЛ Петро Хомрач. — Якщо зникає електрика, то буквально за п’ять хвилин ми включаємо дизельну електростанцію.
Здавалося б, багаторічна проблема райлікарні нарешті успішно вирішена. То чому виникла потреба її знову штрафувати?
— Виявляється, з нас вимагають встановити апарат автоматичного включення резерву електропостачання, — пояснює П. Хомрач. — Я нічого проти цього не маю. Але він коштує 20 тисяч гривень. Таких коштів у нас немає, не передбачені вони і в бюджеті на 2010 рік. Тим часом Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимом споживання електричної і теплової енергії в Чернігівській області, попри ці реалії, нас штрафує...
— Але ж вони відстоюють державний інтерес, — зазначаю. — За п’ять хвилин людина може померти, якщо вона на операції.
— У Мені це неможливо, — переконує головлікар. — В операційній у нас стоїть потужний акумулятор, у наркозному апараті є спеціальний ручний режим роботи. Мене обурює, що мене штрафують за те, на що держава не виділяє коштів. Зрештою, хто відповідає за життя хворих у райлікарні: — я чи інспектор енергонагляду?
Справді, дивна виходить ситуація.
Начальник Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимом споживання електричної і теплової енергії в Чернігівській області Петро Ярош у нашій розмові підтвердив, що діє згідно з чинним законодавством, виконує установки та рішення згори:
— Менська центральна лікарня — споживач електроенергії першої категорії. А тому резервне електропостачання має здійснюватися в автоматичному режимі. Не накладати штраф після відповідного припису ми не можемо, оскільки нас контролює у цьому плані прокуратура.
Одне слово, контрольну службу не обходить, як розв’язати цю проблему. Зрештою, завдяки штрафам більшість райлікарень на Чернігівщині встановили відповідне обладнання. Однак для 9 з них це й досі не під силу.
На сесії Чернігівської обласної ради після відповідного депутатського запиту вирішено доручити обласній державній адміністрації знайти кошти для придбання відповідної апаратури у Мену. Може, це і розв’яже для райлікарні її надокучливу проблему зі штрафами.