Фото з архіву «Голосу України»У суботу, 22 травня, в рамках святкування Дня масового футболу УЄФА, Федерація футболу України проведе по всій країни низку урочистих заходів. У Києві вони проходитимуть на НТЦ ім. Баннікова (Лабораторний провулок 7-А), — повідомляє прес-служба ФФУ.

Починаючи з 10.00, навколо столичного Будинку футболу відбуватиметься чимало цікавих подій. Зокрема, буде презентовано проект «Oпен фан футбол скулз» в Україні — програми футбольних літніх таборів-фестивалів. У конкурсі технічної майстерності найкращі вихованці дитячих футбольних клубів Києва змагатимуться у вмінні жонглювання м’ячем. У рамках ініціативи «Все для уроку футболу» команди хлопчаків та дівчат отримають спеціальні рюкзачки з набором необхідного інвентаря для проведення уроку футболу в школі. До речі, аналогічні презентації пройдуть під час святкування Дня футболу в кожному з регіонів України.
О 13.00 на НТЦ ім. Баннікова представники «Команди найкращих брендів», сформованої ФФУ та її ексклюзивним партнером — компанією «Україна футбол інтернешнл», на футбольному полі поміряються силами зі збірною спортивних журналістів України. У свою чергу діти отримають фантастичну можливість поспілкуватися з легендою вітчизняного футболу — Олегом Блохіним, який проведе для них 15-хвилинний майстер-клас.
Цього року УЄФА започатковує святкування Дня масового футболу у всіх країнах-членах європейської футбольної родини. Однак для ФФУ подібні заходи — вже звична річ. Не даремно три сезони тому Україна однією з перших у Європі приєдналася до Хартії масового футболу УЄФА, а нещодавно голова відповідного комітету ФФУ Олександр Каденко був визнаний Людиною 2010 року в європейському масовому футболі. Та й минулого року за успішний розвиток аматорського та дитячого футболу наша країна отримала статус «Шести зірок масового футболу УЄФА», який на сьогодні мають лише сім європейських держав — зокрема Німеччина, Англія, Нідерланди, Норвегія, Шотландія та Фінляндія.
Головна мета розвитку шкільного футболу — прищепити любов до популярної гри учням кожної школи. Наразі перспективним напрямком вважається впровадження спеціалізованих гуртків при школах. Адже таким чином надається можливість організовано займатися футболом усім бажаючим, навіть тим, хто не надто обдарований і не потрапив до спортивної школи, але любить футбол і бажає вчитися грати. Цікавим у цьому сенсі є проект «Опен фан футбол скулз», який фінансують уряди скандинавських країн під егідою УЄФА.
Завдяки домовленості про приєднання України до цього міжнародного руху, з 2010 року планується щорічно відкривати 12 футбольних таборів по всій країні. До них приїжджатимуть діти, котрі не займаються спеціально футболом на елітному рівні. При цьому хлопчаки й дівчатка отримуватимуть необхідне екіпірування, а тренери, вчителі та інструктори проходитимуть спеціальний вишкіл.
Ще один цікавий проект, який стартував у цьому році. За кошти Федерації футболу України та її спонсорів і партнерів створюватиметься і розповсюджуватиметься в регіонах комплект «Усе для уроку футболу»: набір мінімально необхідного знаряддя для якісного проведення уроків футболу і організації футбольних гуртків у школах. До дитячого рюкзачка з футбольною символікою покладуть м’яч, маленький насос, манішки, фішки для розмітки, нову програму зі шкільного футболу, а також книжку та диски з методиками занять, в тому числі і самостійних.

Фото з архіву «Голосу України».