Фінансова криза — загальна і у власному гаманці — не перешкода для творчості, нових ідей і спілкування. Навпаки, цей час випробувань і недоїдань стимулює до заняття улюбленою справою, до бажання поділитися своїм внутрішнім світом, переповненим загадковими лініями, силуетами, фарбами й відблисками душі. Відкрити вікно й побачити світ... Ну, і себе показати, звичайно.
Що й зробили київські художники разом із французькими колегами. Ідея проекту «Київ—Марсель. Виставка «Автопортрет художника» належить київській художниці Наталі Кульбашній і її французькій колезі Лірі Кей. Наталя зізналася, що реалізувати цю ідею допомогла бесіда з педагогом Романом Адамовичем на тему, як і що робити сьогодні художникові.
Свою звичайну двокімнатну «хрущовку» Наталя разом з однодумцями трансформувала в галерею. На стінах розвісили картини, інсталяції, у коридорі тут само йшов процес настінного живопису, а на поставленому вертикально дивані транслювалися відеороботи... При цьому київська галерея в режимі «он-лайн» спілкувалася з Марселем через Інтернет. Це був якийсь вихід у відкритий Космос мистецтва.
— На нашій виставці були представлені художні роботи, фотографії, інсталяції, анімаційні й короткометражні художні фільми, відеоарт, літературні твори. Загалом, ми намагаємося показати глядачеві все, що дотичне до світу мистецтва, використовуючи традиційні уявлення, ламаючи їх і перетворюючи в новому вигляді, — розповідає Наталя Кульбашна. — Он-лайн ми спілкувалися з галереєю Марселя, учасниками виставки «Artіsts Portraіt» на французькому боці. Намагалися відійти від традиційних, нудних галерей і наблизити глядача до мистецтва. Познайомити з роботами творчих особистостей з України, Франції, Росії, Швеції, Англії, США, Індії, Греції, Перу... Адже всі ми — учасники того, що відбувається. У світі мистецтва, як у житті, все гранично просто: або подобається, або ні. Так і має бути.
Фото автора.