Інтернет-міст між студентами чотирьох міст України — Харкова, Донецька, Луцька та Києва — організував донецький корпункт газети «Голос України» та Всеукраїнська школа журналістського мистецтва «Голос молоді». У форматі відеоконференції майбутні економісти, юристи, фінансисти, фахівці з реклами обговорили проблеми, які хвилюють сучасних студентів, похвалилися своїми здобутками та дізналися про цікаві ініціативи ровесників. Таке спілкування сподобалося нашим молодим читачам: нові знайомства та нові ідеї дали заряд позитиву.

Участь в акції взяли Міжнародний Слов’янський університет (Харків), Донецький університет економіки та права, Волинський інститут економіки та менеджменту і Європейський університет (Київ). З’ясувалося, що молоді люди прагнуть знайти себе не лише в професії, а й у суспільстві. Наприклад, студенти з Луцька до Дня Перемоги приводять до ладу стелу Слави. Донецькі колеги готують літературно-музичний вечір, яскраві листівки з вітаннями ветеранам та зустрічі з викладачами, які особисто пережили війну. В усіх чотирьох вузах є підшефні дитбудинки, для яких молодь збирає одяг, солодощі, книжки. Такі акції свідчать, що нове покоління не стоїть осторонь проблем суспільства.
Найбільш жваво обговорювалися питання освіти та майбутньої кар’єри. Адже протягом останніх років у системі освіти, у тому числі вищої, сталося багато змін. Бути чи не бути приватним вузам? За якими критеріями обирати університет? Коли починають працювати студенти і як знаходять собі роботу? Це лише декілька тем, які хвилюють наших читачів. «Переваги приватних вузів — гнучкість та адаптивність, — таку думку висловив один з учасників Інтернет-мосту. — Державні вузи мають свої традиції та засади, але таким навчальним закладам важко оперативно перебудуватися у випадку змін». Одна з ознак системного підходу до навчання — наявність цілого навчального комплексу. Наприклад, у Донецькому університеті економіки та права є гімназія, власне вуз, магістратура та аспірантура. А до складу навчального комплексу Європейського університету входить навіть... дитячий садок. Тож майбутніх фахівців вирощують мало не з пелюшок. Активно їздять на наукові конференції студенти з Луцька та Харкова. А донеччани запропонували колегам представляти доповіді на конференціях у тому числі через Інтернет — така сучасна форма спілкування дає безліч можливостей.
Викладачі вузів, які приєдналися до розмови, висловили пропозиції щодо вдосконалення вищої освіти. Турбує неузгодженість деяких нормативів із реаліями життя. Наприклад, щодо забезпечення підручниками, щодо сумісництва викладачів, щодо критеріїв ліцензування. «Хочу висловити дуже велику подяку газеті «Голос України» за організацію Інтернет-мосту. Це допомогло нам дізнатися про те, чим «дихають» інші вузи, чим планують займатися, — відзначила ректор Міжнародного Слов’янського університету Наталія Раковська. — Переконалася, що кожен із наших університетів є не лише освітнім, а й виховним центром. Зараз точаться дискусії навколо системи вищої освіти. Лунають пропозиції «злиття» кількох вузів. Ми побоюємося, що це призведе до втрати «родзинки» приватної освіти — індивідуальної роботи з кожним студентом».
Ліна КУЩ. Ірина ОЛЬШАНСЬКА.
На знімку: студентам Донецького університету економіки і права сподобалася акція газети.
Фото авторів.