Нещодавно президент португальської корпорації «Фапомед» Мігель Лопес да Куня та директор ТзОВ «Фапомед Україна» Ролф Куллманн відвідали Гощанський районний центр зайнятості та місцеве відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Іноземні гості ознайомилися із ситуацією на ринку праці району, організацією роботи служби зайнятості та навчальною базою для підготовки кваліфікованих робітників. Інвесторів цікавила система роботи служби зайнятості щодо забезпечення роботодавців персоналом, можливості професійної підготовки працівників з урахуванням особливостей конкретного виробництва.
Єдина в Україні фабрика з пошиття одноразового медичного одягу ТзОВ «Фапомед Україна» почала працювати в Гощі в лютому. Тут за направленням центру зайнятості знайшли роботу майже півсотні безробітних. Служба зайнятості провела попередній відбір претендентів та їхнє навчання. У найближчій перспективі на підприємстві буде зайнято двісті осіб. Мігель Лопес да Куня та Ролф Куллманн сказали, що задоволені роботою, яку проводить служба зайнятості з підбору й підготовки персоналу, а ще пообіцяли передати для навчання технологічне обладнання, яке використовується на фабриці, що сприятиме швидшій адаптації нових робітників до умов виробництва.
— Це не єдиний приклад дієвої співпраці роботодавців-інвесторів зі службою зайнятості, — зазначає директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук. — Ми прагнемо вивчати потреби економіки, щоб організовувати підготовку потрібних працівників, орієнтуючись на перспективи створення нових виробництв. Тим паче що голова Рівненської ОДА Василь Берташ одним з основних своїх завдань як керівника області вважає залучення інвестицій на Рівненщину. Тож потреба в кадрах для нових виробництв буде.
— До речі, працюючи з іноземними роботодавцями, відстоюємо місцевий ринок праці, — продовжує Іван Ткачук. — Приміром, надаючи дозволи на працевлаштування іноземних працівників, ведемо переговори, щоб готувати для роботи з їхньою технікою робітників із числа безробітних. Ось і для турецької фірми «Онур», яка здійснює реконструкцію дороги, підвищили кваліфікацію 21 водія вантажного транспорту. Вісімнадцять із них уже працюють.
Найсильнішим аргументом на користь професійного навчання для безробітних є висока ймовірність працевлаштування після підвищення кваліфікації чи перепідготовки. Роботодавці, розуміючи свої економічні вигоди, охоче замовляють центру зайнятості підготовку потрібних працівників, надаючи для них і базу для виробничої практики, і техніку чи обладнання. Так, як це робить, наприклад, уже два роки поспіль фірма «Дедденс-Агро», для якої на наданих підприємством високопродуктивних тракторах іноземного виробництва підвищують кваліфікацію трактористи-машиністи. Отож після навчання не треба витрачати зайвий час на «притирання» до нової техніки.
Рівне.