У перші дні після призначення на посаду, 23 березня 2010 року, новий голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук підписав розпорядження №140/А-2010 «Про створення друкованого засобу масової інформації Одеської обласної державної адміністрації — газети «Одещина». А 6 квітня з’явилося чергове розпорядження керівника регіону №151/А-2010 «Про вихід зі складу співзасновників газети «Чорноморські новини». Колектив цього видання готувався до святкування 66-ї річниці визволення Одеси від румунських і німецько-фашистських окупантів. 
«Чорноморка» (так називають газету постійні читачі) — єдина газета в Одеській області, нагороджена медаллю «За оборону Одеси», і журналісти готувалися вшанувати пам’ять 10 своїх колег, які загинули на фронтах минулої війни, і трьох редакторів, розстріляних у роки репресій 1937 року.
Відповідно до другого розпорядження глави області з 15 липня облдержадміністрація більше не є співзасновником «Чорноморки». 18 липня газета планує відзначати свій 93-й день народження: вона є найстаршою газетою в Одеській області і єдиним друкованим ЗМІ в регіоні, що виходять українською мовою — перший її номер вийшов у світ 1917 року.
Відповідаючи на запитання журналістів про доцільність ухвалення цих двох розпоряджень, Едуард Матвійчук підкреслив, що цих кроків вжито насамперед з метою заощадження бюджетних коштів. До того ж, якщо «Чорноморка» зникне, то це не позначиться жодним чином на інформаційному просторі регіону, тому що, за його словами, тільки за останній рік в області зареєстровано три нові видання і жодне з них не фінансується з державного бюджету.
Справді, «Чорноморка» отримувала щорічно з обласного бюджету 800 тисяч гривень для випуску газети. Це приблизно більш як 60 тисяч гривень на місяць. Але справа, вважає редактор газети, заслужений журналіст України Іван Мельник, звичайно, не в грошах. Складається враження, що новій владі просто не потрібна газета, яка протягом 93 років виходить українською мовою. Не потрібна газета, яка вже давно стала часточкою історії Одеської області, яка має величезний авторитет у регіоні. Імовірно, новій владі набагато зручніше мати свою газету з керованою свободою слова.
Журналісти видання на чолі з Іваном Мельником не очікували такого рішення. Не очікували, тому що новий керівник регіону не зустрівся з колективом «Чорноморки», не пояснив їм мотиви, які лягли в основу його розпоряджень. У зверненні до своїх читачів редакція газети «Чорноморські новини» заявила: «Не будемо акцентувати увагу на юридичних і економічних аспектах. Звертаючись до своїх читачів, до всіх, кому небайдужі такі поняття, як правова держава, свобода слова, просто людяність і порядність, прагнемо сьогодні привернути увагу до викликів, які можуть стати перед ким завгодно в Одеській області, якщо нова влада має намір діяти саме такими методами. Для не місцевих нагадуємо гарну одеську приказку — «Не дочекаєтеся!». Газета не відступить від своїх ідеалів: професіоналізму, свободи слова, демократії, незалежності української держави».
«Розлучення по-одеськи» спричинило і продовжує спричиняти вкрай негативну оцінку в регіоні. Не тільки журналісти Одеської області, а й ветерани, читачі, мешканці сільських районів висловлюють здивування з приводу ухваленого новою владою рішення про вихід зі складу співзасновників «Чорноморки». Видання, наклад якого у квітні становить 40 тисяч примірників, може просто з фінансових причин припинити своє існування.
Газета, яка не стала політичною служницею, не вдарилася в бульварщину й чернуху, завжди служила зразком української мови, української культури, сьогодні опинилася в найскладнішій ситуації. Журналісти борються за «Чорноморку», і на допомогу їм приходить не нова влада, а читачі, і ті, хто вірить в Україну.
Одеська область.