Упродовж останніх днів спортсмени України назбирали купу медалей на престижних міжнародних змаганнях.

Друге «золото» Меркушиної

Біатлон. Отепя (Естонія). Чемпіонат Європи. 20-річна тернополянка Анастасія Меркушина (на знімку) виграла свою другу золоту медаль.

Юніорки. Перегони переслідування. 1. Анастасія Меркушина (Україна) (1+0+1+2) 35:52.9; 2. Ульяна Кайшева (Росія) (0+1+2+1) +20.4; 3. Дуня Здуц (Австрія) (0+1+2+1) +55.4.

Жінки. Перегони переслідування. 1. Катерина Шумілова (Росія) (0+0+2+0) 33:07.4; 2. Ірина Варвинець (Україна) (0+0+2+0) +31.9; 3. Катерина Юрлова (Росія) (0+1+1+1) +54.1.

Фото bіathlon. com.

Чудовий «дуплет»

У словацькому місті Осрблі в рамках XXVІІ Всесвітньої зимової Універсіади на завершення програми змагань із біатлону відбулися перегони (мас-старт, 15 км). Нас дуже тішить, що перше і друге місця завоювали українці.

Чоловіки. 1. Віталій Кільчицький (Україна) (0 + 1 + 3 + 0) 43:17.1; 2. Дмитро Русинов (Україна) (1 + 1 + 1 + 0) 11,0; 3. Юрій Шопін (Росія) (0 + 3 + 1 + 1) 29,5.

А раніше у мас-старті (12,5 км) змагалися жінки. І тут маємо нагороду.

1. Їтка Ландова (Чехія) (0 + 0 + 1 + 1) 40: 00.5; 2. Єва Пускарчікова (Чехія) (0 + 0 + 0 + 2) 55,2; 3. Яна Бондар (Україна) (1 + 0 + 1 + 4) +1: 05.5; 4. Юлія Бригинець (Україна) (1 + 0 + 1 + 0) +1: 25.1.

Харлан знову здолала росіянку

Фехтування (шабля). Афіни (Греція). Етап Кубка світу. Олімпійська чемпіонка, 24-річна українка Ольга Харлан (на знімку) здобула перемогу.

У фіналі Оля в гострій суперечці вчергове виграла в росіянки Софьї Великої — 15:14. Як повідомлялося, в грудні 2014 року Харлан здолала москвичку у фіналі Кубка світу, котрий відбувся в США.

І наша збірна у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької і Ольги Жовнір стала переможницею афінського етапу Кубка світу. Українки перемогли Японію (45:33), Італію (45:34), лідера світового рейтингу США (45:44), а у фіналі переконливо виграли в Росії (45:35)!

***

Падова (Італія). Етап Кубка світу. Український шабліст Андрій Ягодка став другим. На шляху до фіналу він у 1/2 фіналу переміг срібного призера торішнього чемпіонату світу Кіма Чжон Гвана з Кореї (15:6), у чвертьфіналі виявився сильнішим за білоруса Олександра Буйкевича (15:13). І лише у фіналі Ягодка поступився чемпіонові світу росіянину Камілю Ібрагімову (11:15).

Фото з архіву «Голосу України».

Вища відзнака з національним рекордом!

Плавання. Ніцца (Франція). Міжнародні змагання. Українець Михайло Романчук завоював золоту медаль.

18-річний спортовець фінішував першим на одній зі своїх основних дистанцій — 1500 м вільним стилем. Його час — 14.58,49. Цей результат став новим рекордом України! Романчук перевершив досягнення Сергія Фролова, встановлений три роки тому на Олімпійських іграх у Лондоні (14.59,19).

Улітку минулого року Романчук став чемпіоном і срібним призером ІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор у Китаї.

Вольовий тріумф «отаманів»

«Українські отамани» здобули третю перемогу поспіль у V сезоні Всесвітньої серії боксу (WSB), здолавши на виїзді «Китайських драконів». Поєдинок завершився вольовим тріумфом «Отаманів» з рахунком 3:2.

У дебюті зустрічі після впевненої роботи в рингу узбецького легіонера «отаманів» Хасанбоя Дусматова гості вийшли вперед, на що господарі відповіли двома перемогами за очками. Відновив рівновагу технічним нокаутом ще один «український» узбек Хоршид Норматов, після чого Денис Пояцика також достроково поставив переможну крапку в матчі.

49 кг. Джагао Лі — Хасанбой Дусматов. 0:3 (45:50, 45:50, 45:50).

56 кг. Джингао Діао — Микола Буценко. 3:0 (50:45, 50:45, 49:46).

64 кг. Туліаовутаі Саірікі — Дмитро Грінченко. 3:0 (50:45, 48:47, 50:45).

75 кг. Джиабін Гуанг — Горшид Норматов. TKO R3 (перемога Норматова технічним нокаутом у третьому раунді).

91 кг. Мінгтао Лі — Денис Пояцика. TKO R2 (перемога Пояцики технічним нокаутом у другому раунді).

Наступний матч «Українські отамани» проведуть у Києві 6 лютого. У четвертому турі змагань наша команда прийматиме «Атласних левів» з Марокко.