Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко (на знімку) зареєстрував у парламенті проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо загального складу органів місцевого самоврядування; реєстр. номер 6128). Він пропонує скоротити кількісний склад депутатського корпусу місцевих рад всіх рівнів.
Коментуючи необхідність внесення такого законопроекту, М. Томенко зазначив, що чинним законом «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» передбачено, що кількісний склад місцевої ради визначається самою радою в межах між мінімальним та максимальним показниками для населених пунктів (або районів, областей) із відповідною кількістю населення. Водночас, наголошує М. Томенко, «практика свідчить, що ця норма спричинила низку зловживань, оскільки місцеві ради прагнуть встановлювати власну чисельність на максимально дозволеному рівні».
Автор пояснив, що новим законопроектом пропонується законодавчо встановити фіксовану кількість депутатів місцевої ради залежно від кількості населення, що проживає у відповідному населеному пункті або на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. «Зазначений підхід дозволить щонайменше на чверть скоротити склад депутатського корпусу місцевих рад усіх рівнів, який наразі нараховує більше 233 тисяч осіб», — зазначив М. Томенко. Для прикладу він сказав, що у Києві, де на сьогоднішній день діє 120 депутатів, залишиться лише 90 — та кількість, що була до 2006 року.
Микола Томенко переконаний, що законопроект ліквідує суб’єктивний чинник визначення кількісного складу органів місцевого самоврядування. «Зменшення кількості депутатського корпусу у місцевих радах різного рівня складатиме близько 25%, або більше 60 тисяч депутатів. Це, безперечно, сприятиме значному зменшенню витрат на організацію діяльності органів місцевого самоврядування, підвищенню оперативності і якості прийняття рішень та виконання визначених завдань і функцій щодо забезпечення життєдіяльності місцевих громад», — наголосив автор законопроекту.
Окрім того, за словами М. Томенка, цей документ є реакцією на численні звернення громадських організацій та фахівців стосовно неадекватного завищення кількості депутатського корпусу. Зокрема, М. Томенко повідомив, що за ініціативою лідера патріотичного руху «Рідний Дніпропетровськ» Володимира Тюріна, у Дніпропетровську на підтримку скорочення чисельності депутатів міської ради вже поставили підписи більше семи тисяч мешканців міста. Зважаючи на те, що таких ініціатив дуже багато в різних територіальних громадах країни, Микола Томенко назвав свій законопроект першим кроком у дискусії про оптимізацію чисельності депутатів місцевих рад різних рівнів. 
Прес-служба Миколи ТОМЕНКА.