Якщо Європа страждає від урагану «Ксинтія», то наша країна продовжує готуватися до іншої природної стихії — весняної повені. Кожен регіон як може намагається зменшити майбутні збитки.
Почалася підготовка до льодоходу
У Херсонській області спеціалісти «Автодору» працюють над тим, щоб вберегти мости під час льодоходу. Уже визначені ті споруди, які захищатимуть за допомогою вибухових робіт. Це мости на річці Інгулець, міст Кочубеївка-Давидів Брід, поблизу села Давидів Брід та понтонний міст біля села Новотимофіївка, повідомляє наш власкор В’ячеслав ВОРОНКОВ.
Піротехніки рятують села
48 приватних садиб у селі Ульянівка Петриківського району опинилися у воді. Для того, щоб їх врятувати, піротехніки підірвали лід на водовідвідному каналі Ульянівської дренажної насосної станції. Загалом, як повідомили в Центрі пропаганди ГУ МНС в Дніпропетровській області, найбільше — понад двісті — садиб виявилися підтопленими на Криворіжжі. Нині від великої води рятують села Радушне, Червоне, Калініне, Красіне, Новопілля, повідомляє наш власкор Тетяна КОЛЯДИНСЬКА.
Рибалок просять сидіти вдома
Головне управління МНС у Хмельницькій області попередило, що в перші дні березня очікується підйом рівня води на річках басейнів Західного Бугу, Сяну і Дністра на 0,1-0,7 метра над поточними рівнями. Почала скресати крига, місцями спостерігається льодохід, вихід води на заплаву, підтоплення сільськогоподарських угідь. Тому рятувальники закликають рибалок утриматися від виїздів на річку, повідомляє наш власкор Віра ШПИЛЬОВА.
Уже згоріло? Виїжджаємо
Цей старий анекдот про пожежних точно відповідає ситуації, яка складається у Волинській області із забезпеченням коштами протиповеневих заходів. Обіцяні урядом гроші досі не надійшли. Водночас в області немає за що придбати мішки для піску, паливно-мастильні матеріали, немає чим розрахуватися за спожиту насосними станціями електроенергію... Природа ж не дає жодних скидок на нерозпорядливість столичних службовців. Лише за неділю вода в Західному Бузі піднялася на 21, в Стиру — на 14 сантиметрів. В райцентрах Любешів і Камінь-Каширський розпочалося підтоплення господарських будівель і житла ріками Стохід та Цир. Лише шість сантиметрів до підтоплення залишилося в селі Річиця, що на Прип’яті, повідомив наш власкор Микола ЯКИМЕНКО.
Кременчук боїться ГЕС
Як уберегти мостові споруди від весняного паводка — одна з проблем, над якою нині працюють фахівці Головного управління МНС у Полтавській області. «Для безперешкодного проходження крижин, повалених дерев та побутового сміття, у тому числі виробів із пластика, через мостові та гідротехнічні споруди, необхідно буде проводити підривні роботи», —зазначає начальник Головного управління МНС у Полтавській області Андріан Орліковський. Нині на так званих мірних постах, гідротехнічних спорудах та поблизу мостових переходів уже чергують спостерігачі, завдання яких — проводити постійний моніторинг за гідрологічним режимом основних рік Полтавщини. Найбільше тривогу викликає все це у жителів Кременчука, адже за декілька кілометрів від міста — вгору по Дніпру — дамба Кременчуцької ГЕС, руйнація якої може призвести до катастрофічних наслідків у цілому регіоні, повідомляє наш власкор Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.
Прикордонні знаки потонули
На Луганщині 70 прикордонних знаків та 300 інформаційних покажчиків пішли під воду. У такій само ситуації перебувають дві інженерні споруди та під’їзди до двох місцевих пропускних пунктів. Більше того, з потеплінням луганські прикордонники очікують погіршення повеневої ситуації. У зв’язку з цим розроблено план заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Зокрема, прикордонники передбачили навіть перебудову охорони державного кордону на підтоплених ділянках, повідомляє наш власкор Алла АНТИПОВА.
На знімку: вулиця села Миколаївського Миколаївської області перетворилася на струмок.
Фото надано ЦП ГУ МНС у Миколаївській області.