Голова Верховної Ради України Володимир Литвин зустрівся в середу з Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мевлютом Чавушоглу. На початку зустрічі В. Литвин привітав свого співрозмовника з нещодавнім обранням на посаду керівника ПАРЄ, зауваживши при цьому, що поділяє ті принципи та пріоритети, які пан Чавушоглу визначив головними у своїй діяльності на новій посаді. «Вони не тільки відповідають часу, а й сприятимуть консолідації Ради Європи», — підкреслив керівник українського парламенту. На його думку, значення Ради Європи та, зокрема, Парламентської асамблеї, мають зростати. Це дозволить Україні більшою мірою відчувати себе складовою європейського співтовариства, зазначив В. Литвин.
У свою чергу, Президент ПАРЄ наголосив на тому, що Україна — одна з найбільших та найважливіших країн-учасниць Ради Європи, та висловив сподівання, що в найближчому майбутньому ПАРЄ припинить моніторинг нашої країни. «По закінченні післявиборного періоду ми мусимо і, я думаю, ми зможемо прийняти ті рішення, які Україна зобов’язалася прийняти, вступаючи до РЄ», — заявив у відповідь 
В. Литвин. За його словами, Україна «повинна підійти до головування в Кабінеті Міністрів Ради Європи наступного року, виконавши всі свої зобов’язання як держава-член РЄ». Насамперед, вважає Голова Верховної Ради, це потрібно самій Україні. Але, як було визнано обома сторонами, для проведення вкрай необхідних реформ потрібна політична стабільність, без якої неможливий економічний розвиток.
За словами В. Литвина, треба зробити все, щоб «завершення виборів не ознаменувалося початком політичної війни, а судячи з останніх заяв, така загроза існує». «Нам вкрай важливо зберегти парламентаризм в Україні, перетворивши при цьому парламент із обслуговуючої інституції на інституцію, яка задає напрям і надає поштовх розвитку країни», — зазначив Голова Верховної Ради. Він висловив сподівання на підтримку в цьому з боку Ради Європи. У відповідь Президент ПАРЄ запевнив керівника українського парламенту в тому, що Парламентська асамблея Ради Європи та її комітети завжди будуть напоготові, щоб у разі необхідності надати допомогу Україні. «Як член турецької делегації в ПАРЄ я завжди мав солідарну позицію з українською делегацією і залишуся на цій позиції, перебуваючи на посаді Президента ПАРЄ», — зазначив М. Чавушоглу.
Прес-служба Верховної Ради України.