Тепер заговорили про її втрати 
Після виборів у місті Лева знову голосно заговорили про низку проблем, що стоять на заваді цілодобового водопостачання. Для цього, як з’ясувалося, реально потрібно аж 4 мільярди гривень. Таку цифру під час звіту департаменту житлово-комунального господарства Львівської міської ради озвучив голова комісії інженерного господарства Львівської міської ради Василь Попович.
«200 мільйонів гривень, які виділив уряд минулого року (з вимогою запустити воду у Львові цілодобово до нового року), не ті гроші, які б забезпечили реально цілодобове водопостачання в місті. І рекламувати їх не має змісту», — підкреслив депутат і наголосив, що наслідки від цих поспішних проектів зараз набагато гірші.
Звичайно, можна погодитись із тим, що за останні 30 років вода у Львові нині тече найкраще. Однак ніхто і не береться стверджувати, що у всіх районах міста вода тече постійно, хоча перед виборами про це повідомляли. А про що вже зовсім забули під час святкового цілодобового пуску води за участі високих гостей, то це про її втрати — болючу тему водопостачання в європейських містах, де труби прокладалися чи не за часів Австро-Угорської імперії.
Як з’ясувалося, сьогодні втрати води у Львові становлять 46,4 відсотка від видобутку. Щоб цього уникнути, потрібні масштабні роботи з реконструкції системи водопостачання. Із 2105,4 кілометра водопровідних мереж 1513,9 кілометра зношені. Так само з 689,4 кілометра каналізації 196,3 кілометра потребують планової заміни.
До речі, колись саме для цього надавав свою позику Світовий банк. Сьогодні повернення позичених грошей тягарем лягло на мешканців міста. Цікаво, що у 2006-2007 роках як експерти Світового банку, так і КРУ в своїх матеріалах зазначали несвоєчасне та неякісне виконання зобов’язань, взятих «Львіводоканалом» щодо реалізації проекту з покращення водопостачання та водовідведення. Однак тоді громадськість так і не дізналася, хто за це відповів.
Так само і сьогодні за авральні роботи до призначеної дати і їх «наслідки» відповідатимуть своїми коштами, певно, лише мешканці. До останніх, що показово, з боку комунальників не може бути претензій, адже рівень розрахунків споживачів у минулому році становив 95,4 відсотка. І це означає, що сумлінний споживач справно платив і платить як за спожиту воду, так і за її втрати, тобто воду, яка іде знову в землю, минаючи крани мешканців. І ця традиція, певно, у Львові ніколи не перерветься...