Нарешті довгоочікуваний проект розвитку системи водопостачання й водовідводу у місті Миколаєві отримує найголовніше — матеріальну основу.
Офіційні переговори у Люксембурзі, що стосуються механізму одержання позики, завершилися успішно для учасників української делегації — представників кількох міністерств, міського голови міста Миколаєва Володимира Чайки та директора КП «Миколаївводоканал» Василя Тельпіса: півмільйонний обласний центр під гарантії уряду одержить пільговий кредит у п’ятнадцять мільйонів євро.
На початок лютого заплановано підписання чотиристороннього договору з Європейським інвестиційним банком, Мінфіном України, Миколаївською міськрадою й міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал». Спочатку передбачалося, що фінансування покладе на себе Європейський банк реконструкції й розвитку, потім замість нього був запропонований Європейський інвестиційний банк, для якого миколаївський варіант — перший досвід кредитування муніципальних проектів в Україні.
Розрахункове повернення позики — вісім років. Джерело погашення кредиту — прибуток комунального підприємства за умови рентабельності тарифу на рівні двадцяти відсотків. Як логічно відзначив директор «Миколаївводоканалу» Василь Тельпіс, для одержання прибутку потрібні розумні тарифи й відповідна рентабельність підприємства, що складаються з безлічі складових, у тому числі й субсидій.
Мало хто знає, що значна частина водопровідної й каналізаційної системи міста Миколаєва перебуває в аварійному стані — близько 55 кілометрів водопровідних і 80 кілометрів каналізаційних мереж. А стан миколаївських міських очисних споруд фахівці характеризують як критичний: загальне зношування — 43 відсотка. Незважаючи на точкове латання дір — 2006 року витрачено 9,1, в 2007-го — 21,4, а позаторік — 4,1 мільйона гривень, ситуація з водопостачанням і водовідводом в обласному центрі залишається складною.
На знімках: міські очисні споруди у приміському селі Галицинове.
Фото автора.