Учора через негоду та снігові замети в Донецькій області було ускладнено рух на магістральних автошляхах, які зв’язують обласний центр із Маріуполем, Слов’янськом, Красноармійськом, Артемівськом, Торезом та іншими містами. Тимчасово обмежено виїзд міжміського пасажирського транспорту та вантажних автомобілів. Сніг зупинив рух на ділянці до 84 кілометрів автошляху Слов’янськ—Донецьк—Маріуполь у Волноваському районі. На чотирьох окремих ділянках утворилися затори, в яких опинилося 360 автомобілів. Рятувальники та працівники дорожніх служб вивільнили «полонених» зі снігових заметів. Випадки обмороження людей на трасі не зареєстровано.
Мороз і сніг внесли свої корективи і до роботи міських закладів: наприклад, деякі цілодобові аптеки зачинялися вже ввечері — працівників відпускали по домівках. На автозаправках поповзли вгору ціни на бензин: в середньому на десять—двадцять копійок за літр. Відтак літр бензину А-92 в Донецьку можна придбати за 7,15—7,20 гривні, А-95 — за 7,55—7,65, повідомляє наш власний кореспондент Ліна КУЩ.
Учора через мороз скасували заняття у школах Кременчука (Полтавська область). Проте дитячі садки міста працювали у звичайному режимі.
25 та 26 січня в Чернівцях учні з першого по четвертий класи навчатися не будуть. Чернівецьке міське управління освіти просить батьків на час зупинення навчання забезпечити нагляд за дітьми, не допускати їх надмірного перебування на морозі, повідомляє наш власний кореспондент Сергій СУЛИМА.
На Волині через низьку температуру повітря припинено навчання в молодших класах загальноосвітніх шкіл семи районів: Камінь-Каширського, Шацького, Любешівського, Маневицького, Ратнівського, Старовижівського та Турійського районів. Температура тут сягає 30—34 градусів морозу, передає наш власний кореспондент Микола ЯКИМЕНКО.
Школярі початкових класів на Тернопільщині теж отримали несподівані канікули, доки температура не буде вище мінус 20 градусів за Цельсієм. «Дістає» мороз і дорослих. Одна людина померла від переохолодження. Дедалі більше мешканців обласного центру звертаються до травмпунктів зі скаргами на обмороження певних частин тіла, передає наш власний кореспондент Любов ЛЕВИЦЬКА.
Не витримує такого зниження температури й техніка. Учора частина Херсона залишилася без світла. У Суворовському районі обласного центру було пошкоджено електрокабель — без електропостачання опинився мікрорайон «4-й Таврійський». А мікрорайон «2-й Таврійський» перевели на резервне живлення.
Зранку минулого понеділка в окремих багатоповерхівках «спальних» районів Кіровограда розпочалися проблеми з водопостачанням. Причини — перемерзання труб. Головне управління МНС Кіровоградщини звернулося до жителів області та гостей із проханням старанно дотримуватися правил безпеки у зв’язку з ускладненням погодних умов: перед виходом на вулицю правильно підбирати одяг та взуття, обмежити рух власним транспортом, уникати переходів на далекі відстані, особливо у вечірній і нічний час. А також забороняти дітям довго перебувати на морозі, повідомляє наш власний кореспондент Петро МЕЛЬНИК.
Від шістдесяти до дев’яноста пацієнтів за добу доводиться приймати хмельницькому міському травматологічному пункту. Переважають хворі з переламами кінцівок. Число травмованих через ожеледицю та нерозчищені дороги продовжує зростати, повідомляє наш власний кореспондент Ірина КОЗАК.
Упродовж 22—24 січня від загального переохолодження організму на Рівненщині померли чотири людини, ще стільки ж — під час пожеж. Двоє пенсіонерів-рівнян отруїлися чадним газом, за їх життя борються лікарі. Унаслідок сильних холодів спрацювала автоматика на лініях електропередач, відтак знеструмлено більше десятка населених пунктів, повідомляє наш власний кореспондент Олександра ЮРКОВА.
Тим часом у Львові розпочато інформаційну кампанію з ефективного енергоспоживання. Кампанія стартувала в межах співпраці проекту USAІD «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) та Львівської міської ради. Вона має привернути увагу українських громадян до проблеми залежності України від імпорту енергоносіїв та втрат тепла в багатоквартирних будинках.
26—27 січня не вчитимуться й школярі Івано-Франківська. Як пояснив начальник управління освіти та науки міськвиконкому Михайло Верес, згідно з Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, навчання у початкових класах призупиняється, коли надворі температура повітря становить мінус 20 градусів, а в 5—11 класах — при мінус 24 градуси. Синоптики прогнозують, що сильні морози на Прикарпатті протримаються ще два дні, а потім почнуть спадати, повідомляє наш власний кореспондент Дарина НАЗАРЧУК.
***
У сквері на березі Південного Бугу, неподалік від Центрального автовокзалу, вінницькі безпритульні можуть зігрітися й попоїсти. Тут для них відкрито наметове містечко. Намети обігріваються, є теплі ковдри, лави для сидіння. Працює польова кухня. Організовано чергування медиків. Працівники управління МНС підтримують вогонь у «буржуйках». За інформацією прес-служби управління, в наметах одночасно можуть сховатися від холоду приблизно сто людей. Багатьох цей осередок не тільки зігріє, а й врятує життя в люті морози.
Розпорядження про допомогу безпритульним у морозні дні видав міський голова Вінниці Володимир Гройсман. Зокрема, зобов’язано працівників соціальних служб і правоохоронців виявляти місця скупчення людей без постійного місця проживання і відправляти їх до наметів, повідомляє наш власний кореспондент Віктор СКРИПНИК.