Нову техніку отримали лісництва Донецької області. Грунтообробні агрегати — культиватори, плуги — придбані за кошти обласного фонду охорони навколишнього середовища. Документи на техніку вручив заступник голови Володимир Ішков.

 

Директор Амвросіївського лісгоспу Валерій Гончаров разом із колегами прискіпливо обдивлявся культиватори. «Обговорюємо, який кращий, пробуємо вагу, чи зручно буде робітникові, — пояснив співрозмовник. — Цього року від обласної ради ми вже отримали два трактори, через місяць прийде ще УАЗ для патрулювання. Осінню посадку завершили на 112 гектарах, зараз готуємо грунт на наступний рік, будемо створювати 300 гектарів нових лісів. Посадимо сосну кримську, сосну звичайну, акації, клени, ясени, абрикоси». До речі, Амвросіївський лісгосп узяв шефство над місцевою школою-інтернатом та створив шкільне лісництво. Тепер підопічні готують шпаківні в очікуванні весняного прильоту птахів.

Торік в області прийнято програму «Ліси Донбасу». На Донеччині хочуть довести частку лісистої території до 12 процентів (зараз — 7). Всього з початку року лісникам регіону виділено із фонду близько 5,5 мільйона гривень. За ці гроші придбано 10 малих лісопатрульних комплексів, 10 лісопосадочних машин, 35 ґрунтообробних агрегатів, три системи крапельного поливу, дві дереводробильні машини та три тракторні причепи. Також за рахунок обласної ради облаштовується пожежна водойма на території державного підприємства «Торезький лісгосп».

«Легені Донбасу — це наші ліси. Їх треба не лише зберігати, а й примножувати, — зазначив заступник голови обласної ради Володимир Ішков. — Сподіваємося, сучасна техніка працюватиме на відновлення лісів та на висадження нових. Для нас це архіважливо: найбільше промислових викидів — у Донецькій області. Але лише самими заборонами на викиди становище не виправиш. Одна зі складових здоров’я населення регіону — ліси. Тому й була розроблена спеціальна обласна програма».

Як повідомив начальник обласного управління лісового і мисливського господарства Віктор Стороженко, цього року в області посадили і висіяли лісів на площі понад 2100 гектарів. Такі обсяги робіт виконувалися востаннє в 60-ті роки, коли створювалися нові ліси. «Хочемо підняти планку до 3000 гектарів на рік. Уже цього року лісгоспами вирощено понад 15 мільйонів посадкового матеріалу», — додав начальник управління.

 

На знімку: заступник директора Горлівського лісгоспу Віталій Кириленко оглядає нову техніку.

Фото автора.