Коли працівники Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» отримали повідомлення про звільнення, для них це стало шоком. Однак шок тривав недовго — робітники досить швидко утворили страйковий комітет.
Люди вирішили — якщо керівництво не припинить руйнувати підприємство, на якому працюють 2400 львів’ян, то з нового року вони розпочнуть страйк. Працівники погрожують одномоментно припинити подачу гарячої води, а далі, якщо на це не відреагують адекватно, то й подачу тепла. Голова страйкового комітету Іван Ляховський розшифровує слова «припинити руйнацію» як припинити ліквідацію цехів, спеціальних служб і перестати залякувати працівників звільненнями. Керівництво ж «Львівтеплоенерго» здійснило свої захисні кроки і звернулося до СБУ та прокуратури — з вимогою вплинути на осіб, які підбурювали до акцій непокори. Адміністрація пояснює свої дії так: для зменшення витрат, що їх вимагає здійснити міська рада, провели реорганізацію, під час якої розділили служби — на ту, яка виробляє теплоенергію, і ту, яка її транспортує. Згідно з процедурою, працівників спочатку звільнятимуть, а потім прийматимуть на роботу. Є намір зекономити чималі кошти на власних ремонтних службах, які часто простоюють, і передати ці функції іншим підприємствам, що дасть змогу платити лише за виконані роботи. Також звільнять і операторів кількох котелень.
Всі ці пояснення працівники зустрічають багнетами, адже впевнені, що звільнення торкнеться значно більшої кількості людей. А ще їх обурює, що останнім часом серйозно зріс склад керівного апарату, тож, може, саме в цьому напрямку варто пошукати шляхи економії коштів.
За словами депутата Львівської міськради Юрія Кужелюка, лише в липні цього року керівником «Львівтеплоенерго» призначили нову людину — Ігоря Іваніва, який до того часу в системі комунальних служб не працював. Саме відтоді і поширюються чутки про реорганізацію. До речі, міськрада не давала своєї згоди на жодні реорганізації та скорочення на підприємстві, а тим більше у розпал опалювального сезону.
На думку депутата, не виключено, що в подальших планах стоїть об’єднання «Львівтеплоенерго», «Залізничтеплоенерго» та «Львівводоканалу». Для створення холдингу з річним обігом у мільярди гривень невдовзі може з’явитися інвестор, і за схемою, якою вже скористався Київ, підім’яти все під себе. До речі, голова міста Андрій Садовий на одній з останніх прес-конференцій зізнався, що є противником приватизації саме цієї ділянки функціонування міського організму, хоча «бачить такий холдинг, однак це буде не раніше 2012—2013 років». На щастя, значно раніше, 24 грудня, відбудеться сесія Львівської міської ради, що буде присвячена ситуації, яка склалася на «Львівтеплоенерго». Керівник підприємства, нарешті, має озвучити свої наміри, а депутати — замислитись над долею людей і майна місцевої громади.