Таким святим місцем є знамениті «Козацькі могили» в селі Пляшева Радивилівського району. Появою музею наші нащадки мають завдячувати отцю Віталію (Максименку), якого справедливо вважають «будівничим» «Козацьких могил». Ця людина справді багато зробила, щоб увічнити пам’ять козаків, які в 1651 році полягли в Берестецькій битві, виявляючи зразки мужності і хоробрості, любові до України.
«Козацькі могили» спізнали й гірку долю, й радісну. Нині це святиня, справжнє одухотворене місце, до якого тягнуться серця не лише з України, а й з усього світу. У 1991 році тодішній Голова Верховної Ради України Леонід Кравчук оголосив про надання «Козацьким могилам» статусу Державного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».
Новий сплеск реставраційно-відновлювальних робіт у заповіднику позначений 2001 роком, коли готувалися до 350-ї річниці битви під Берестечком. Їх узяв під особистий контроль тодішній голова Рівненської ОДА Микола Сорока.
Приємно, що сюди, під Пляшеву, не заростає доріжка: люди йдуть до святині у свята, у річницю Берестецької битви і просто так, щоб побути наодинці з минувшиною. Кажуть, що тут спочиває душа і працює думка...