1994 рік. У старовинному місті Острог згідно з указом Президента України Л. Кравчука №156/94 відновлено роботу вищого навчального закладу — Острозького колегіуму. Його жартома стали називати «онуком» знаменитої Острозької академії, до створення якого ще у 1576 році був причетний князь Костянтин-Василь Острозький. У ті часи Острозька академія була першим вищим навчальним закладом у Східній Європі й мала дуже гарну репутацію. Але після смерті засновника академії Костянтина-Василя Острозького княгиня Анна-Алоїза Ходкевич наказала закрити її, а приміщення розібрати на цеглу, з якої збудували колегіум єзуїтів. Так у 1636 році академія припинила існування на 360 років.
У 1996 році Острозький колегіум отримав статус академії, а через чотири роки — Національного університету «Острозька академія». За цей час у закладу склався хороший імідж не лише в Україні, а й у світі. Тож цілком природно, що цього року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про те, щоб надати Національному університету статусу самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу.
Чимало зусиль до відродження НУ «Острозька академія» доклав його ректор професор Ігор Пасічник (на знімку). І за це, а також за визначні особисті заслуги перед Україною у збереженні та примноженні національної освітянської спадщини І. Пасічнику указом Президента України напередодні Дня незалежності присвоєно звання Героя України.
Фільм про наш шлях
Творчий колектив телекомпанії «Рівне-1» зняв документальний фільм «Рівненщині — 70». У двадцятихвилинній стрічці використано чимало історичних документів, фотографій та матеріалів тогочасної преси, а також  представлено коментарі краєзнавців, істориків, працівників державного архіву.
— Глядачам буде цікаво побачити, з чого починалась Рівненська область, — розповідає автор проекту, журналістка Марина Прищепа. — До речі, її адміністративний поділ істотно відрізнявся від теперішнього. Сімдесят років тому на Рівненщині було тридцять районів, а нині — шістнадцять. Саме тоді було засновано Рівненський обласний музично-драматичний театр, філармонію, педінститут, перейменовано вулиці. Наша творча група, в якій, крім мене, працювали Ольга Стельмах, оператор Юрій Кобів, цей фільм презентує в день утворення нашої області.
Ровесниця області
18 грудня виповниться 70 років від дня заснування громадсько-політичної газети Рівненської області «Вільне слово». А перший її номер вийшов 19 грудня 1939 року під назвою «Червоний прапор». Тоді це був орган Ровенського обкому і міськкому КП(б)У та обласної ради. Газета була єдиною в західному регіоні, яка виходила і поширювалася серед населення в роки Великої Вітчизняної війни, закликаючи до опору гітлерівським загарбникам. Свідченням і визнанням цього став споруджений на її честь пам’ятник у селі Дібрівськ Зарічненського району.

21 грудня 1991 року газета змінила назву на «Вільне слово». Нині це знане і шановане на Рівненщині видання, яке охоче читають у різних куточках області. Бо на її сторінках — завжди свіжі думки, цікаві журналістські дослідження, життєві історії, корисні поради, людські сповіді. Важливу й почесну місію виконує видання в наші дні, примножуючи свій внесок у процеси державотворення, консолідації суспільства, прискорення економічних і політичних реформ. До речі, три працівники газети — заслужені журналісти України.