Футбол. Ліга Європи УЄФА. 5-й тур. 3 грудня.
Група D. «Вентспілс» (Латвія) — «Герта» (Німеччина). 0:1. «Спортинг» (Португалія) — «Геренвен» (Нідерланди). 1:1. «Спортинг» — 11 очок, «Герта» — 7, «Геренвен» — 5, «Вентспілс» — 3.
Група E. «Фулгем» (Англія) — ЦСКА (Болгарія). 1:0. «Рома» (Італія) — «Базель» (Швейцарія). 2:1. «Рома» — 10, «Базель» — 9, «Фулгем» — 8, ЦСКА — 1.
Група F. «Галатасарай» (Туреччина) — «Панатінаїкос» (Греція). 1:0. «Динамо» (Румунія) — «Штурм» (Австрія). 2:1. «Галатасарай» — 13, «Панатінаїкос» — 9, «Динамо» — 6, «Штурм» — 1.
Група J. «Тулуза» (Франція) — «Партизан» (Сербія). 1:0. Гол: Братен, 54.
«Шахтар» (Україна, Донецьк) — «Брюгге» (Бельгія). 0:0.
«Шахтар»: П’ятов, Срна, Ракицький, Кучер, Рац, Гюбшман (Левандовський, 80), Фернандиньйо, Ілсіньйо, Жадсон (Кравченко, 71), Вілліан, Адріано. Тренер — Мірча Луческу.
«Брюгге»: Стейнен, Гуфкенс, Алькарас, Донк, Клюковський, Герартс, Симайс, Дамане, Перишич (Оджиджа-Офое, 69), Блондель (Варгас, 67), Сонк (Акпала, 84). Тренер — Адрі Костер.
Рефері — Жолт Сабо (Угорщина).
Донецьк, «Донбас Арена». 46 089 глядачів. 1 градус.
Група K. ПСВ (Нідерланди) — «Спарта» (Чехія). 1:0. «Копенгаген» (Данія) — ЧФР (Румунія). 2:0. ПСВ — 11, «Спарта», «Копенгаген» — по 7, ЧФР — 3.
Група L. «Аустрія» (Австрія) — «Атлетік» (Іспанія). 0:3. «Вердер» (Німеччина) — «Насьонал» (Португалія). 4:1. «Вердер» — 13, «Атлетік» — 10, «Насьональ», «Аустрія» — по 2.
Як відомо, ще за два тури до фінішу групового раунду «Шахтар» забезпечив собі участь в 1/16 фіналу. Але попри цей факт «гірники» зіграли на повну потужність. І заяви декого про те, що донеччани шкодували себе — мовляв, навіщо перенавантажуватися, — жодних підстав не мають. Та й «Брюгге», намагаючись реабілітуватися за принизливу поразку на власному полі (1:4), не давав господарям розслабитися.
Отже, трибуни «Донбас Арени» були заведені як слід і гнали свою команду вперед. Оборона гостей відчувала постійний тиск. Навіть більше, «Шахтар», як-то кажуть, весь час шматував її, даючи гостям лише рідкісні шанси для кволих контратак. Хоча, як не намагалися діючі володарі Кубка
УЄФА, відкрити рахунок до перерви так і не змогли. До речі, вперше в нинішньому розіграші Ліги Європи.
Після перерви, як і на початку гри, підопічні Мірчі Луческу діяли дещо академічно. Потім поступово розігналися як слід. Але намагання Жадсона, Адріано, Вілліана, Ілсіньйо, Фернандіньйо, Раца, на жаль, були марними.
Слід віддати належне гостям. Вони дуже старалися хоч раз засмутити П’ятова. І таки створили момент. Після довгої діагоналі на Сонка на його удар у ближню «дев’ятку» дивом зреагував наш воротар.
А «шахтарі» дедалі більше й більше підкидали вугілля в топку своїх атак. Градус їхньої переваги розпікся до межі. Але спливав час, а ворота «Брюгге» залишалися цілі, мов зачаровані. Чудовий шанс забити мав Левандовський, вийшовши на заміну. Однак примудрився з надзручної позиції не влучити у порожні ворота. Пробив головою в небеса.
— Як на мене, була гарна гра, — сказав після поєдинку тренер «Шахтаря». — Спостерігався добрий, високий ритм протягом 90 хвилин. Наші футболісти грали з задоволенням, мали багато моментів, завдавали велику кількість ударів. Що завадило забити? Гадаю, насамперед «Брюгге», який грав дисципліновано. З перших хвилин гості показали, що налаштовані на нічию, щоб в останньому турі вирішувати вихід з групи. А я хочу привітати свою команду, котра з першого місця потрапила в європейську весну.