
Почнемо з миття голови. До речі, ви зробите своє волосся гарним і здоровим, якщо митимете його вчасно. В іншому разі волосяна сумка забивається мертвими клітинами шкіри, волосся не одержує натурального жиру й стає ламким. Мити голову треба не дуже гарячою м’якою водою. Не слід зловживати великою кількістю шампуню — краще розбавити його водою.
Крім магазинних шампунів, можна мити волосся перевіреними народними засобами. Наприклад, відваром висівок (200 грамів залити двома склянками води, дати покипіти хвилини 3—5, ретельно віджати, влити відвар у воду для ополіскування). Або зробити яєчну маску. Візьміть яйце й чотири столові ложки коньяку. Збийте все до однорідної маси, увітріть її у волосся, зав’яжіть голову рушником. Через 25 хвилин промийте теплою водою. А щоб волосся блищало, ополіскуйте його після миття відваром петрушки (50 г зелені прокип’ятіть протягом 15 хвилин у півлітрі води, процідіть).
При сушінні волосся не кваптеся користуватися феном. Краще за все дати волоссю висохти самому. А якщо вже дуже поспішаєте, то струмінь повітря робіть не дуже гарячим.
Допоможе зміцніти волосся і регулярний масаж голови.
Однією з останніх новинок у перукарському мистецтві стало ламінування волосся. Ця інноваційна процедура полягає в спеціальному покритті поверхні волосся препаратом, у який входить пшеничний протеїн, екстракт римської ромашки, деревію, хмелю. Містить він і протизапальні речовини, які мають лікувальну дію, сприяють росту волосся. Завдяки обволіканню тоненькою плівкою волосся стає еластичним, гладким, воно менше піддається зовнішнім впливам, його об’єм збільшується.
Але не поспішайте робити таку процедуру після хімічної завивки, інакше завитки можуть втратити форму. Не можна робити її й тим, у кого волосся дуже щільної так званої азіатської структури.
Поради майстра-стиліста Гульнари Мустафаєвої записала Ганна КРАСИНСЬКА.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.