З початку епідемії в Чернігівській області зареєстровано вже 15 смертельних випадків від негоспітальної пневмонії. За цей час по медичну допомогу звернулися 46976 осіб, хворих на грип та ГРВІ. За даними обласної санстанції, рівень захворювання на грип загалом знижується, хоча в Чернігові та декількох районах він ще досить високий, передає з Чернігова наш власний кореспондент Сергій ПАВЛЕНКО.
Виходять з карантину й західні регіони. Навчальні заклади Прикарпаття з понеділка, 23 листопада, стають до роботи. Водночас, наголосила заступник головного державного санітарного лікаря Івано-Франківської області Марія Бойко, «карантинно-обмежувальні заходи в повному обсязі не відміняються». Вірогідним є те, що школярам (як, зрештою, і вчителям) доведеться відвідувати заняття в захисних масках. У школах продовжуватимуть вести роз’яснювально-просвітницьку роботу, як вберегтися від грипу, а також стежитимуть за рівнем захворюваності. У разі його перевищення рішення про запровадження додаткових канікул прийматимуть безпосередньо на місцях.
Заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Зоя Ціхонь попросила педагогів не перевантажувати дітей навчанням, якщо карантин припинять: «Після хвороби відновлювальний процес у дитини може тривати й до трьох місяців. У цей час організм її ослаблений і вразливий», повідомляє з Івано-Франківська наш власний кореспондент Дарина НАЗАРЧУК.
Головний імунолог України Валентина Чоп’як, професор Львівського медичного університету, каже про перевантаження імунної системи після епідемії грипу.
Отже, сьогодні, напередодні другої хвилі грипу, перед громадянами України стоїть завдання підвищити свій імунітет. А найбільш впливовими чинниками, які відновлюють роботу імунної системи, є, як відомо, достатній сон, якісні питна вода та харчування, повідомляє із Львівщини наш власний кореспондент Ірина ЄГОРОВА.