Та огульно приватизують землі навколо міжнародного аеропорту «Бориспіль»
![](/images_upload/2009/11/191109/Gardeckiy.jpg)
Як наголосив Олександр Гардецький, один із таких шляхів — це звернення до судів, зокрема, Макарівського, Бориспільського, Києво-Святошинського районів, із позовами про зобов’язання голів районних державних адміністрацій прийняти розпорядження про виділення десятків гектарів лісу в приватну власність певним особам. Тут виявити б принциповість управлінню лісового господарства та головам указаних райдержадміністрацій — не виконувати ці явно незаконні рішення суддів, а звернутися до прокуратури з метою їх оскарження. Але ні — цього не було зроблено! І лише під час перевірки прокуратури в апеляційному порядку оскаржено такі незаконні рішення суддів.
Другий шлях, за словами прокурора — «банальне викрадення більш як 70 гектарів лісу біля села Щасливе (Бориспільського району. — Авт.) на підставі сфальсифікованих договорів купівлі-продажу». Причому прибрали до рук ліси без первісних документів за підписом голови райдержадміністрації про виділення цих десятків гектарів лісу. Проте вже є договори купівлі-продажу.
Третій шлях, винайдений нечистими на руку ділками, — фальсифікація технічної документації, де проектні організації, управління земельних ресурсів вказують, що на певній земельній ділянці лісу немає взагалі. Мовляв, приватизовані гектари — виключно сільськогосподарського призначення. Хоча там ростуть 90-річні дерева. Хоч як дивно, навіть лісівники не знають, що в них вкрали ліс. Це випадок, який також мав місце в Бориспільському районі. За наведеними фактами нині органами прокуратури порушені кримінальні справи. Заявлені десятки позовів.
Саме принципова позиція працівників прокуратури, коли не дали в черговий раз перепродати десятки гектарів лісів у Щасливому, переконаний Олександр Гардецький, і стала причиною наклепів і замовної інформаційної атаки на нього.
— Я її витримаю, — прокоментував появу в окремих інтернет-виданнях серії статей прокурор Київської області. — Але ліси будуть повернуті державі. Як і землі навколо міжнародного аеропорту «Бориспіль», щоб держава Україна гідно зустріла Євро-2012. І голова райдержадміністрації, і зараз Президент України бачать цю проблему, коли землі навколо міжнародного аеропорту «Бориспіль» у 2005—2006 роках, а ще й раніше, були спритними ділками отримані в приватну власність по два гектари, по десять, деякі особи мають 48 гектарів землі. А зараз умови які ставлять! До термінала «D», який будується, немає фактично шляхів під’їзду. І що робиться?! Вони взяли цю землю безкоштовно у приватну власність, а зараз кажуть: «Державо Україно! У вас немає як під’їхати до аеропорту «Бориспіль», до цього термінала «D»? Купіть у нас цю землю — за цінами, які сформувалися на ринку». Такого не буде. Ми перевели спір із цими людьми в судову площину. І прокурори зайняли принципову позицію. В тому числі, на рівні Апеляційного суду... Ми доведемо це до логічного завершення й допоможемо й Президенту України, й уряду, й обласній державній адміністрації. А взагалі, виконаємо обов’язок, який ми маємо виконувати згідно зі своїми повноваженнями...
На засіданні побувала Галина КВІТКА.
Фото автора.