Як відомо, з настанням осінньо-зимового періоду в багатьох європейських країнах включення водіями ближнього світла фар у денний час — умова обов’язкова. Там давно вже прорахували, що такий захід досить істотно підвищує безпеку дорожнього руху. І це, безумовно, дозволяє говорити про користь прийняття такого правила і в нас.
За словами начальника столичної ДАІ Анатолія Сіренка, кілька років тому Державтоінспекція виступала ініціатором запровадження для українських водіїв правила використання зовнішніх світлових приладів у денний час в осінньо-зимовий період. Наприклад, для тих же пішоходів, за участю яких у Києві відбувається майже половина всіх ДТП, на думку начальника ДАІ, включені фари стали б додатковим попередженням про небезпеку, яку несе в собі автомобіль, який рухається. Однак на той час через цілу низку причин закріпити законодавчо цю пропозицію не вдалося.
Тим часом Анатолій Сіренко нагадує, що відповідно до п. 19.1 ПДР України в темний час доби та в умовах недостатньої видимості (наприклад, у туман, снігопад, сильний дощ) незалежно від ступеня освітлення доріг, водій зобов’язаний вмикати фари ближнього світла. І за порушення цього правила чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень. Крім цього, керівник ДАІ закликає водіїв не забувати перевіряти регулювання світлових приладів. Адже не секрет, що засліплююче світло фар зустрічного автомобіля змушує не лише різко зменшувати швидкість, а й часом вдаватися до екстреного гальмування. Неважко передбачити, як поведе себе в такій ситуації автомобіль на зимовій дорозі.
А поки що, за ініціативи начальника ДАІ Києва, всіх столичних автоінспекторів зобов’язали вмикати ближнє світло фар на патрульних автомобілях навіть у денний час.