Податкова міліція пройшлася аптеками країни
На Чернігівщині, як повідомляє наш власкор Сергій ПАВЛЕНКО, підрозділи податкової міліції виявили 25 фактів перевищення граничних цін у 160 аптечних закладах. Зокрема, таблетки ампіциліну реалізовувалися підприємцем із Бахмача за завищеними цінами — по 9,25 гривні, марля — по 2,20 гривні за метр погонний. У Прилуках теж в одній з аптек продавали марлю по 2,25 гривні за метр. А ще податківці виявили 177 випадків відсутності окремих обов’язкових лікарських засобів медичного призначення на період карантину...
В Івано-Франківській області зареєстровано 211 підприємств, що займаються фармацевтичною діяльністю. У своєму віданні вони офіційно мають 651 аптеку. Досить багато, як на таку невеличку область. Однак податківці під час перевірки виявили й такі аптеки, які офіційно ніде не зареєстровані й не мають жодних документів. Загалом перевірено 174 аптечні заклади. У 112 з них виявлено порушення. Переважно це відсутність у продажу обов’язкових лікарських засобів і виробів медичного призначення. Також зафіксовано 15 фактів перевищення граничного рівня цін на ліки. Перевірка вилилася у фінансові санкції на суму понад 70 тисяч гривень, передає Дарина НАЗАРЧУК.
Тим часом тільки за один «грипозний» тиждень черкаські податківці вилучили з аптечної мережі медпрепаратів невідомого походження на 243,1 тисячі гривень. Як повідомили керівники державної податкової адміністрації в Черкаській області, жорсткий контроль за торгівлею медикаментами триватиме й надалі, звітує з Черкащини Лідія ТИТАРЕНКО.
А от у Чернівцях хворим на пневмонію даватимуть ліки безкоштовно. До того ж лікуватимуть їх лише в умовах стаціонару. У місті розпочнеться подвірний обхід, щоб виявити хворих з ознаками пневмонії або ускладненнями грипу. У ньому братиме участь середній медичний персонал поліклінік міста, а також аспіранти, лікарі-інтерни, клінічні ординатори Буковинського державного медичного університету. Міський голова Чернівців Микола Федорук заявив, що для надання допомоги хворим усі лікувальні установи міста повністю забезпечено ліками за бюджетні кошти, переказує Сергій СУЛИМА.
«Цінові стрибки» виявлено в усіх регіонах, повідомив кореспонденту «Голосу України» Ганні Луканській виконуючий обов’язки голови АМК Олександр Мельниченко: «Єдиним містом, де жодна із 34 наявних аптек не підвищила ціни, є Севастополь».
Найбільше справ про порушення конкуренційного законодавства розслідують у Київській, Волинській та Рівненській областях, а також у столиці України.
АМК продовжує перевіряти найбільших вітчизняних виробників та оптових постачальників медикаментів. «Це ті, хто фактично стоїть за підвищенням цін», — коментує Олександр Мельниченко. Під час перевірок вартість ліків антигрипозної групи порівнюють з цінами, встановленими 23 жовтня. Приписи знизити ціни до цього рівня від АМК отримали більш як 1600 суб’єктів господарювання. Антимонопольний комітет здійснює моніторинг виконання цих вимог оптовими постачальниками ліків та аптекарськими мережами. Якщо порушники швидко перепишуть ціни, вони відбудуться мінімальними штрафами. За законом, нехтування антимонопольного законодавства може коштувати 10 відсотків річної виручки.
— АМК не диктує ціну, — каже Олександр Мельниченко. — Проте держава диктує рентабельність. Якщо за цей час виробник не змінив умови виробництва, а постачальник — умови дистрибуції чи, приміром, транспортування, ціни мають залишатися тими само. Ціна на ліки не повинна залежати від того, скільки людей сьогодні завітали до вашої аптеки.