Учора у світі відзначали двадцяту річницю падіння Берлінського муру. У Києві з цієї нагоди посол ФРН в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот біля посольства відкрив оригінальний фрагмент Берлінського муру (на знімку). Тож відтепер неподалік від Національного театру опери та балету, Володимирського собору та Золотих воріт стоятиме й цей символ холодної війни.
Незважаючи на сиру погоду та епідемію грипу у столиці, учора посол Німеччини та представники багатьох посольств європейських держав взяли участь у відкритті цього монумента. Перед тим, як зняти тканину, що покривала фрагмент, Ганс-Юрген Гаймзьот розповів журналістам історію його появи в українській столиці. «Я дізнався що у Берліні зберігається 12 фрагментів Берлінського муру і вирішив привести один з них до Києва. На той час фрагменти муру як символи свободи вже були встановлені у багатьох великих містах: Нью-Йорку, Мадриді, Буенос-Айресі, Ризі, а також перед Європейським парламентом і біля прикордонних укріплень поміж Південною та Північною Кореєю», — розповів посол.
Проте на теренах СНД, де як ніде інде розуміють, що таке комуністична система, фрагментів муру поки що не було. Тому посол Німеччини звернувся до міської влади Києва, яка дозволила встановлення цього монумента. Як розповів Ганс-Юрген Гаймзьот, той фрагмент муру, який встановили в українській столиці, раніше знаходився на площі Потсдамер Плац.
За словами посла, падіння Берлінського муру стало символом об’єднання Європи. Тобто створення єдиної європейської сім’ї, де немає кордонів, де кожен може вільно подорожувати, працювати та жити. Звичайно, журналісти нагадали пану послу, що сьогодні для українців такими берлінськими мурами є європейські консульства, які занадто часто відмовляють нашим громадянам в отриманні візи. На це Ганс-Юрген Гаймзьот відповів: «Такі речі не можна порівнювати, під час спроби подолати Берлінський мур загинули більше сотні людей. Водночас щороку мільйони українців подорожують Європою. Ми сподіваємося, що з часом українські документи стануть більш захищеними, і це дасть можливість продовжити переговори».