У Тернополі запрацював центр інновацій, інвестицій та розвитку.
Він має забезпечити сприятливі умови для розвитку малого підприємництва, надавати консультації тим, хто вирішив розпочати власну справу, і взагалі стимулювати активність мешканців області, особливо сільських. Конкурс серед громадських об’єднань на створення центру (його передбачено обласною програмою розвитку малого підприємництва на 2009—2010 роки) виграла обласна громадська організація «Спілка власників землі». До роботи у центрі залучено кращих фахівців у сфері малого підприємництва, представників консалтингових фірм та громадських об’єднань підприємців.
Лариса Римар, голова «Спілки власників землі», каже, що головну увагу центр приділятиме сільській глибинці, оскільки людям там доводиться найважче. 48 відсотків безробітних області — сільські мешканці. Годі чекати, що хтось прийде і запропонує їм роботу. Адже великі агроформування, які взяли у селян в оренду землю, обробляють її власною технікою. Механізатори здебільшого також приїжджі. Тож люди самі повинні подбати про свою зайнятість. Найголовніше — подолати острах щодо започаткування власної справи. Тому центр організовує серію навчальних тренінгів на теми: початок власної справи, сімейний бізнес, соціальне підприємництво на селі, послуги у сфері побуту, зелений туризм, організація дозвілля молоді, комп’ютерні клуби, фермерський рух, пошук кредитних ресурсів тощо. Формується база даних українських та світових торгових марок, які мають намір розвиватися в області, оголошено конкурс «Кращий продукт Тернопілля».
Щодо коштів, то, звичайно, 200 тисяч гривень, передбачених програмою розвитку малого підприємництва на цей рік, замало. В області розраховують ще й на заробітчанські кошти. Чимало родичів мешканців сіл працюють за кордоном, вони охоче допомогли б їм започаткувати власну справу чи увійшли б у долю. Вже є немало прикладів, коли, повернувшись із далеких країв, вчорашні заробітчани стають підприємцями. Скажімо, Петро і Оксана Садівські з Коропця, що у Монастирському районі, заробивши кошти у Великобританії, збудували великий будинок з усіма умовами і готові приймати туристів. Їхня цікавинка в тому, що зберегли і дідівську хату, якій понад сто років. А в ній — дерев’яна колиска, яка виколихала не одне покоління, ткацький верстат, бамбетель (дерев’яний диван), мисник, піч, у якій і нині можна пекти хліб. А спати можна або у сучасних покоях, або у хатині на матрацах, набитих пахучим сіном.
Господар і троє його синів музиканти, тож можуть запропонувати туристам чудову розважальну програму, а господиня — смачні страви. Дивлячись на Садівських, мешканці Коропця та навколишніх придністровських сіл з неймовірно красивими краєвидами, лісами, цілющими джерелами, і собі набирають охоти до власної справи. Допомогти ініціативним і покликаний центр інновацій, інвестицій і розвитку.
Тернопіль.