У місті Костополі на Рівненщині справив новосілля районний центр соціально-медичної реабілітації інвалідів.
— Новий центр реабілітації ми почали зводити ще у 2004 році, але з різних причин це будівництво було зупинено, — розповідає голова Костопільської райдержадміністрації, депутат Рівненської обласної ради Михайло Кривко. — Однак два роки тому ми вирішили все-таки добудувати його. Це було спільне рішення РДА та районної ради. І кошти на його добудову віднайшли в районному бюджеті. Допомогли і спонсори. При цьому центрі також працюватиме освітянська комісія, яка опікуватиметься дітьми-інвалідами.
Сюди потяглися люди по допомогу, яку реально й отримують. Ось і в кабінеті лікувальної фізкультури фахівець із фізичної реабілітації Віталій Левчук проводить заняття. Тим часом на велотренажері пенсіонер Петро Матвійчук, як він жартує, «намотує кілометри». Каже, що такий центр дуже потрібний людям з обмеженими фізичними можливостями. Водночас в іншому кабінеті центру масажистка Юлія Кусік робить масаж Володимиру Кир’яху, який проходить реабілітацію після інсульту.
— Не знаю, що й робив би, якби не центр, — каже чоловік. — Грошей на платний масаж після перенесеної хвороби в мене навряд чи вистачило б, а тут усі послуги безплатні.
— Хоча наш центр і відкрився недавно, його постійними відвідувачами вже стали близько чотирьохсот людей, третина із них із ближчих до райцентру сіл, — долучається до розмови директор закладу Валентина Кравчук. — Але згодом матимемо можливість доставляти сюди інвалідів і з більш віддалених сіл району. Адже обласний фонд інвалідів виділив 100 тисяч гривень на придбання автомобіля, спеціально обладнаного підйомником для перевезення інвалідів-візочників. До речі, пацієнти центру частково забезпечуються медикаментами — для цього виділено бюджетні кошти. Загалом у нашому центрі люди з обмеженими фізичними можливостями можуть безкоштовно отримати консультації невропатолога і терапевта, психолога, фахівців з фізичної реабілітації, інваспорту. Діє тут і фізіотерапевтичний кабінет, завершуємо облаштування бальнеологічного, а також кімнати психологічного розвантаження. Передбачена в нас і кімната під невеличкий буфет, де інваліди за чашкою чаю чи кави зможуть поспілкуватися між собою. Це дуже важливо, бо для багатьох наших відвідувачів, на жаль, світ спілкування обмежується стінами власної домівки.
Рівненська область.