Ранкове засідання 9 жовтня

Учора Верховна Рада проголосувала за призначення Петра Порошенка на посаду міністра закордонних справ. Цю кандидатуру Президента на посаду глави закордонного відомства підтримали 240 народних депутатів. 

 

Також на початку сесійного засідання парламентарії ухвалили подану народним депутатом Василем Кисельовим постанову про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, а також незаконного будівництва у Сімферополі житлових, офісних і розважальних центрів та бездіяльності правоохоронних органів. Проект постанови передбачав, що ТСК має очолити сам В. Кисельов. Однак саме вчора головуючий оприлюднив рішення фракції Партії регіонів про виключення В. Кисельова з фракції. Тож Олександр Єфремов зазначив, що замість В. Кисельова фракція пропонує до складу комісії Едуарда Павленка. Однак В. Кисельов у зв’язку з цим зазначив, що, оскільки саме він є автором постанови про утворення ТСК, то у разі виведення його із складу комісії не існуватиме й проекту постанови. Врешті-решт після тривалих дискусій 359 народних депутатів підтримали постанову про утворення ТСК, яка передбачає залишення В. Кисельова у її складі.

 

Верховна Рада ухвалила рішення про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого 4.06.2009 року Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони родючості грунтів» та рішення про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого 11.06.2009 року Закону «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо порядку дій емітента та інвесторів». Окрім того, було скасовано ухвалені раніше закони «Про загальні засади державноприватного партнерства»; «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи». Народні депутати не змогли ухвалити закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, котрі, зокрема, передбачали збільшення строку накладання адміністративного стягнення за порушення законодавства з фінансових питань, бюджетного законодавства та законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти з нинішніх двох місяців до року. Також лише 225 голосів було віддано за проект закону про внесення змін до Держбюджету на 2009 рік, який стосується питань фінансування заходів регуляторної політики, участі українських військових у міжнародних військових операціях, оплати комунальних послуг, фінансування виготовлення медалей для ветеранів Великої Вітчизняної війни у зв’язку з 65-ю річницею Перемоги, фінасування міністерства закордонних справ. Тож цей закон поки що не прийнято. Натомість за постанову про Рекомендації парламентських слухань на тему «Про соціальне, медичне і пенсійне забезпечення ветеранів війни та відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років» проголосували 371 народний депутат з усіх фракцій.

 

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.