Незбагненно багатою і барвистою була перша складова творчого звіту Вінницької області — виставка творів майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Найбільше тут переважали рушники.
Та перлиною виставки був доробок заслуженого майстра народної творчості із села Клембівка Ямпільського району Віктора Наконечного. Свідченням визнання його високої майстерності є те, що цьогоріч він став лауреатом найпрестижнішої в нашій державі премії — Шевченківської.
Певною особливістю сценічного звіту «Благословенна земля, моя Вінничина» було те, що за привітальним словом Президента України Віктора Ющенка і врученням ним нагород групі митців цього краю, ведучі повідомили, що разом з учасниками концерту до столиці прибули голова обласної ради Григорій Заболотний, вінницький міський голова Володимир Гройсман, які перебували у залі. А на сцену для привітального слова запросили голову облдержадміністрації Олександра Домбровського. Чого, до речі, не буває під час інших звітів.
Ніжним і проникливим був пролог концерту «Вишивана доля Вінничини», в якому було презентовано 8-метровий рушник-оберіг. Він — наслідок невтомної праці 45 вишивальниць області протягом семи місяців у ході проведеної нинішнього року до Дня незалежності України акції, якою назвали і пролог, — «Вишивана доля Вінничини». Керувала творчим процесом заслужений майстер народної творчості України Галина Данилюк. Разом з ансамблем пісні та танцю «Поділля» обласної філармонії композицію виконували п’ять народних та зразкових колективів Вінниці та аматорські колективи із п’яти районів області.
А у виконанні наступного блоку концерту (так назвали організатори його частини) — «З чистих джерел» разом з вінницькими колективами взяли участь уже інші, фольклорно-етнографічні, гурти й ансамблі з 10 районів області. Родзинкою в цьому концертному блоці був виступ обласної зведеної капели бандуристів у складі викладачів, студентів та учнів спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.
Наголошую на кількісних показниках не випадково. Вони свідчать передусім як про їх наявність в області, так і творчу спроможність виступити на головній сцені країни. А ще — про непросту організаторську роботу із залучення їх до участі в концерті тощо. Принагідно додам: всього у столиці звітувало 45 творчих вінницьких колективів загальною чисельністю понад 1300 осіб.
Своє професійне мистецтво вінничани представили у третьому блоці «Свята до музики любов» виступами академічного камерного хору «Вінниця» і камерного оркестру «Арката», а також своїми мало сказати гарними солістами. «Застольну» Дж. Верді виконували найяскравіші зірки Вінничини солісти обласної філармонії Вікторія Петрушенко і Василь Король. Та Вікторія не лише народна артистка України. Вона, між іншим, ще хірург та науковець, доктор медичних наук, проректор з наукової роботи Вінницького медичного університету. А тенор, заслужений артист України Василь Король має визнання справжнього «короля» вінницької сцени. Ще одна зірка Вінницької філармонії, викладач музично-педагогічного факультету Вінницького педуніверситету Ірина Швець зачарувала глядачів своїм оксамитовим сопрано.
Наступний, четвертий блок концерту «Нашого роду росточки» розпочався дивовижно красивою композицією «Кошик достатку». На сцені були художні образи огірочків, помідорчиків, кукурудзи, гороху та інших рослин, якими щедра вінницька земля. Костюми, хореографію зразкового аматорського ансамблю естрадного танцю «Мрія» Бершадського районного будинку культури глядачі сприймали захоплено і дякували виконавцям бурхливими, тривалими оплесками.
Добре була сприйнята глядачами і вокально-хореографічна композиція національних товариств Вінничини у блоці «Горнусь до тебе, Україно», в якому взяли участь ансамблі чеського, польського, єврейського, циганського та інших танців. А завершився цей блок вокально-хореографічною композицією «Ми на варті рідних просторів», яку піднесено і бадьоро виконав оркестр Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил ЗС України.
Із задоволенням слухали глядачі віночок українських пісень, який гарно виконали обласний естрадно-духовий оркестр «Подоляни», естрадний оркестр Управління МВС України у Вінницькій області та їх солісти.
Кілька творів у концерті було присвячено «Козацькому родославу». Потужно прозвучала пісня «Країна козаків» у виконанні чоловічого складу хорових колективів області. Неабияке захопленння викликала хореографічна композиція «Нащадки славного козацтва», яку виконав дитячий ансамбль танцю «Барвінок» у присутності більшості гетьманів України (на знімку), в ролі яких були артисти обласного музично-драматичного театру. А перед цим увагу глядачів захопили монологи гетьманів, їхні актуальні поради, як треба жити нині українцям.
Завершили вінничани свій звіт українським «Гопаком», котрий хвацько і завзято виконав той само «Барвінок», і фінальною піснею С. Городинського (він був і солістом) та М. Ясакової «Роде мій» усіх його учасників.
Звітний концерт вінничан був цікаво побудований композиційно, мав чітку ідеологічну і патріотичну спрямованість.
Цікаво, що місію автора, художнього керівника цього мистецького проекту і головного режисера-постановника взяла на себе начальник обласного управління культури, заслужена артистка України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Марія Скрипник. А куратором проекту була заступник голови облдержадміністрації, кавалер такого ж ордена Любов Спірідонова.