Для панування такої ідеології в Україні видали підручник і запровадили навчальний курс.
Серйозним кроком до впровадження нової навчальної дисципліни в українській освіті, яка передбачає і зміну поглядів на розвиток та функціонування українського бізнесу, стало видання першого в Україні навчального підручника — «Корпоративна соціальна відповідальність», виданого за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». 
Три роки тривала робота над підручником, автором якого став колектив за редакцією докторів економічних наук — ректора Університету банківської справи НБУ Т. С. Смовженко та професора А. Я. Кузнєцової. Підручник «Корпоративна соціальна відповідальність» став найкращою книгою 16-го Форуму видавців у Львові і, за словами почесного президента форуму Олександри Коваль, архіважливий і актуальний сьогодні: «Адже ділова людина, нарешті, має усвідомити — вона несе відповідальність не лише за зростання власного бізнесу, а й за суспільство. Коли це станеться, ми зможемо говорити, що наша держава справді відбулася і розвивається, як усі провідні країни світу». 
Сьогодні автори книги вже отримали пропозицію щодо другого видання, у якому більше уваги приділялося б економічній мотивації соціальної відповідальності бізнесу і додався б розділ по роботі з благодійними фондами. До речі, курс «Корпоративна соціальна відповідальність» вже введено в півторарічні навчальні плани магістрів Університету банківської справи НБУ. Однак, на думку спеціалістів, зміни у свідомості підприємницьких кіл стали б значно серйознішими, якби в українських вузах економічного і технічного напрямку була впроваджена ця дисципліна обов’язковою, і навіть з’явилася б нова професія — менеджер з корпоративної соціальної відповідальності. 
Ніна Ушакова — голова робочої групи з розробки матеріалів для викладання нової дисципліни — впевнена: постала необхідність створити унікальний системний курс, який би об’єднував усі проблеми соціальної відповідальності, що передбачають, зокрема, стратегічний менеджмент і стратегічне планування діяльності підприємств. Компанії, що сповідують принципи відповідальності перед суспільством, ставлять більш високу планку у своїй роботі і забезпечують сталий розвиток. Останнє особливо важливе в умовах української нестабільності. 
Наразі ж в Україні Міністерство освіти і науки дисципліну ввело лише як рекомендовану і залишило її викладання на вибір вузу. Хоча курс необхідно читати не лише студентам напрямків «Економіка і підприємництво», «Менеджмент та адміністрування», але й усім молодим людям, які отримують інженерно-технічну освіту. «Якщо дивитися на кар’єру випускників технічних вузів, вони всі працюють у сфері адміністративного управління, і від них залежить і якість товарів, що випускаються, і безпечність технологій, що застосовуються», — стверджує Ніна Ушакова.