Дефляційна пауза перерветься вже у вересні під тиском стійких девальваційних очікувань, які зумовлювали й погіршення платіжного балансу, й потреба відповідати за борги компаній і держави. Ця тенденція посилиться у жовтні. Але через стагнацію споживчого попиту та проблеми в торгівлі, мізерний рівень доходів країна уникне різкого сплеску інфляції. Я виходжу з того, що інфляційний тренд формуватиме сезонне подорожчання енергоносіїв, передусім, природного газу, а також сезонне зростання бюджетних витрат.

Бензин (високооктановий) — середня вартість А-95 зросте до 7,8 гривні за літр, дизпального — до 6,8 гривні за літр.
Мій прогноз спирається на надію, що уряд утримається від пропозиції Мінекономіки запровадити держрегулювання цін на нафтопродукти хоча б тому, що це суперечить зобов’язанням країни перед СОТ. Вереснева динаміка світових цін на нафту з доволі відчутними коливаннями в районі 70 доларів США за барель і нестабільність цін на пальне на регіональному рівні в Україні вказують на доцільність пошуку цінового спокою передусім на валютному ринку.
Борошно — зростання середніх роздрібних цін на 2—3 відсотки.
Цілком прийнятний урожай зернових сформує на ринку восени цілком пристойну пропозицію продовольчої пшениці, попит на яку у світі невисокий. Потужні сільгоспвиробники, однак, утримаються від зниження цін на свою продукцію, зважаючи на потребу компенсувати витрати від переробки, перевалювання і збереження зерна, а також погашати кредити.
Хліб — подорожчання роздрібних цін на 2—3 відсотки.
Як на мене, помірне подорожчання хлібобулочних виробів забезпечить зростання їхньої собівартості упродовж останнього року (яєць, борошна, цукру, а восени — головно природного газу). При цьому я не виключаю, що будемо свідками того, як хліб стане інструментом політичної боротьби за перемогу на президентських виборах. Ціни на нього можуть залежати і від того, кому належить той чи інший хлібокомбінат.
Олія— подешевшання літра на 10—15 копійок.
Я відкидаю думку про успішне проходження в парламенті законопроекту щодо зняття 13-відсоткового мита на насіння соняшника через спротив потужного парламентського лобі та політичне протистояння. Мій прогноз — ціни на олію лишатимуться відносно стабільні.
М’ясо: подорожчання кілограма свинини в середньому на 5 відсотків, яловичини — на 5 відсотків, курятини — на 10 відсотків.
Я схиляюсь до того, що період зниження закупівельних цін на велику рогату худобу і свиней у живій вазі закінчиться, а попит з боку переробників почне зростати на бажанні уникнути збитків за підсумками сільськогосподарського сезону. Водночас цього виявиться недостатньо для традиційного о цій порі пожвавлення торгівлі й продуктивного протистояння недоброякісному імпорту.
Молоко і молокопродукти — подорожчання на 8 відсотків.
Ми станемо свідками початку відносної активності виробництва в молочній галузі, а відтак — і прагнення торгівлі якомога швидше надолужити втрати від куцих виторгів у попередні місяці. Тим часом виробництво молока піде традиційно на спад, а споживач і восени віддаватиме перевагу базарним молочним продуктам, страхуючись від недоброякісної сметани або вершкового масла.
Крупи — подорожчання в середньому на 5 відсотків.
Динаміка цін на крупи буде помірною і відповідатиме високому загальному рівню цін на групу продовольчих товарів.
Овочі, фрукти — подешевшання в середньому на 5—8 відсотків.
Результат забезпечить перенасиченість ринку, хоча видатки на транспорт через подорожчання бензину істотно зростатимуть.
Цукор — подорожчання кілограма піску в середньому на 20 копійок.
Я й надалі схиляюсь до думки, що дефіциту цукру цього року не буде, чого не можна сказати про рік наступний. Ціни, як я прогнозував, поволі зростатимуть, дякуючи прагненню цукроварів покрити збитки сільськогосподарського сезону, а роздрібної торгівлі — скористатися неабиякою ліквідністю солодкого продукту. 
Перші ознаки дефіциту цукру на ринку проявляться вже навесні.
Алкоголь: подорожчання горілки в середньому на 5 відсотків, вина — в середньому на 10 відсотків, пива — в середньому на 15 відсотків.
Літнє підвищення акцизного збору на спирт і подальші урядові наміри з приводу фіскального тиску на галузь не виправдали бюджетних сподівань і зумовили поступове здорожчання алкогольних виробів до кінця року.
Житлово-комунальнІ послуги — подорожчання на 15 відсотків.
Я виходжу з того, що уряд погодиться на вимогу Міжнародного валютного фонду підвищити ціни на природний газ для населення, але віднайде спосіб відшкодувати частину витрат сімейних бюджетів. Водночас мають зрости і тарифи на електроенергію, які не відповідають собівартості приблизно на третину.
Транспортні послуги — подорожчання на 10 відсотків.
Проїзд у комунальному транспорті дорожчатиме в різних регіонах інерційно на тлі скорочення пасажироперевезень і нестабільності на ринку нафтопродуктів. Але не слід виключати і приємні сюрпризи, пов’язані не так з економічною доцільністю, як з бажанням місцевої влади догодити громаді перед грядущими виборами.
Туристичні послуги — подорожчання в середньому на 7—8 відсотків.
З січня по серпень кількість відпочиваючих у Криму скоротилася на 12,5 відсотка проти відповідного періоду минулого року і сягнула 4,34 мільйона осіб. Коефіцієнт заповнення курортних установ і туристичних підприємств не досяг 60 відсотків. Економічна криза і обмежені доходи змусили чимало сімей відмовитися від традиційних туристичних маршрутів і на південь країни, і за кордон. Оксамитовий сезон винятком не стане.
Офіційний курс — 8,4 гривні за $.
Як на мене, гривня продовжить девальвувати через нестабільність платіжного балансу і проблеми в банківському секторі.