Норму вугілля, яке повинні безплатно отримувати пенсіонери закритих шахт, урізали втричі. Але навіть цього колишні гірники не отримали і зустрічатимуть зиму в холодних будинках.

На закритій шахті «Сніжнянська» у Сніжному Донецької області — 850 пенсіонерів, які мають право на безплатне отримання палива. За законом, колишніх гірників повинні забезпечувати 5,9 тонни вугілля щороку. Але, за словами голови ради ветеранів шахти Миколи Почепцова, паливо за талонами цього року отримали одиниці. За минулий рік вугілля привезли лише половині шахтарів, за позаминулий — усього 20 відсоткам ветеранів.
У Донецькій області понад 135 тисяч осіб мають право на пільгове отримання побутового палива — це 738 тисяч тонн на рік. За даними обласної державної адміністрації, з початку року завезено 405 тисяч тонн, що становить 55 відсотків від річного завдання. Вугіллям (у тому числі неповною нормою) забезпечений 71 відсоток громадян, які мають на це право. Що таке «неповна норма», Микола Почепцов красномовно пояснив: «Нам сказали, що є рішення обласної адміністрації, узгоджене із Міністерством вугільної промисловості, про те, щоб возити шахтарям лише по 2 тонни вугілля. Тобто вантажівка привозить паливо одразу для трьох пенсіонерів. Але навіть цієї норми нам не дають! До мене щодня звертаються люди із одним питанням: як ми житимемо взимку, чим опалюватимемо будинки? Крім того, вугілля — незрозумілого походження, навпіл зі штибом».
Державні підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», «Дзержинськвугілля», а також шахти імені Засядька, «Путилівська», «Новодзержинська» та шахта імені Горького виконали завдання із завезення піврічної норми побутового палива і розпочали забезпечення побутовим паливом за друге півріччя. А ось пенсіонери закритих шахт, якими опікується ДП «Укрвуглеторфреструктуризація», з початку року отримали лише 38 відсотків від річної кількості палива. Ще гірша ситуація — на шахтах так званої третьої групи (тобто таких, що готуються до закриття), там привезено 28 відсотків від обсягу побутового палива. Працівникам шахтобудівельних підприємств дали лише 16 відсотків від річної норми вугілля.
Народний депутат України, голова профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов звернувся до керівництва області із проханням узяти під особистий контроль ситуацію із забезпеченням побутовим паливом у регіоні. Найгірша ситуація, за словами депутата, склалася на державних підприємствах «Сніжнеантрацит», «Торезантрацит», «Орджонікідзевугілля», «Шахтарськантрацит», «Красноармійськвугілля», «Добропіллявугілля», шахтоуправлінні «Південнодонбаське №1», шахтоуправлінні імені Чапаєва та інших. Лідер профспілки висловив сподівання, що обласна влада сприятиме вирішенню проблеми.
Донецька область.