22 вересня 2009 року прес-службою відповідної Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин отруєння кандидата у Президенти України Віктора Ющенка оприлюднена заява, в якій йдеться про те, що слідча група Генеральної прокуратури України розслідує лише одну-єдину версію у цій справі, про наявність доказів, які підтверджують факт маніпуляції з експертизами зразків крові потерпілого, а також про вимогу поновити на посаді колишнього начальника відділу Генеральної прокуратури Чередниченко Л. В.
Прес-служба Генеральної прокуратури України уповноважена заявити, що опублікована у ЗМІ заява не відповідає об’єктивним матеріалам кримінальної справи, оскільки досудове слідство у ній проводиться відповідно до вимог ст. 22 КПК України — всебічно, повно і об’єктивно. У справі перевірена і відпрацьована у повному обсязі велика кількість версій, у тому числі версії можливого харчового отруєння, необережного отруєння діоксином, ушкодження здоров’я потерпілого в результаті можливого застосування косметичних засобів, стовбурових клітин та інших препаратів. Вказані версії свого підтвердження не знайшли.
Слідством встановлено, що Ющенко В. А. зумисне отруєний токсичною речовиною 2,3,7,8-ТХДД (тетрахлородибензо-пара-діоксин) з метою посягання на його життя.
Версія про «штучне створення доказів самого отруєння» шляхом збагачення крові Ющенка В. А. діоксином представниками американських спецслужб, викладена у рапорті Чередниченко Л. В., спростовується висновками судово-медичної експертизи, історією хвороби Ющенка В. А. з результатами систематичних лабораторних досліджень його біологічних зразків за період з січня 2005 року по червень 2008 року, допитами лікарів, вчених, експертів тощо.
Водночас з метою забезпечення об’єктивності та всебічності розслідування, з цього приводу проводиться перевірка, у зв’язку з чим допитуються свідки, направляються відповідні запити до експертних закладів та інших відомств, у тому числі і до голови ТСК Володимира Сівковича про надання ним органу досудового слідства відповідних аудіозаписів та експертних висновків.
Ініціатор вказаної перевірки — Чередниченко Л. В. ухилилася від дачі конкретних показань по суті свого рапорту від 26.08.09., як і від пояснень з приводу справжніх причин складення вказаного документа. Питання про її звільнення з посади начальника відділу не пов’язано з подачею нею цього рапорту, а викликано реорганізацією в апараті Генеральної прокуратури України, проведеною 1 липня 2009 року, тобто задовго до подання вказаного документа. З органів прокуратури вона не звільнена. До збігу двомісячного терміну після попередження (передбаченого законодавством) продовжують вживатися заходи щодо її працевлаштування на наявні вакантні посади.
Генеральна прокуратура вкотре звертається до громадян, політиків та осіб, які займають відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від коментарів, заяв та дій, які заважають повному всебічному розслідуванню та встановленню об’єктивної істини у справі.
Прес-служба Генеральної прокуратури України.