Сесія Теплогірської міської ради вирішила клопотатися перед депутатами обласної ради про повернення Теплогірську його історичного імені — Ірміне.
Перейменування міста для його жителів зовсім не данина моді й не примха. Люди вважають це відновленням історичної справедливості. Адже саме тут, в Ірміному, Олексій Стаханов встановив свій знаменитий рекорд. Саме Ірміне стало колискою стахановського руху, що у свою чергу дало потужний імпульс продуктивності праці в країні й вивело її в розряд сильних держав світу. Свого часу це місто виховало десять Героїв Соціалістичної Праці, більше 50-ти повних кавалерів Знака «Шахтарська Слава».
Теплогірськом місто стало тридцять років тому. Кадиієвський горком партії прийняв таке не чим не обґрунтоване рішення і наче перекреслив історичне минуле населеного пункту. Батьківщиною стахановського руху стали називати Стаханов (колишня Кадієвка) і весь акцент уваги перевели сюди. Коли почалася реструктуризація вугільної галузі, шахта «Центральна-Ірміне», що встановлювала відомі на весь світ рекорди з вуглевидобутку і колись була визнана кращою в СРСР, потрапила під закриття однією з перших. 
Напередодні святкування 75-літнього ювілею стахановсього руху ветерани праці й старожили закликали повернутися до пам’яті, до джерел і повернути місту колишнє ім’я. Виявилося, це не так просто. Громадські слухання з цього приводу розділили людей на два табори. На думку прихильників перейменування, це залучить додаткові інвестиції, поліпшить фінансове становище й поверне місту заслужену шахтарську славу. Противники кажуть, що подібне перейменування насамперед ляже важким тягарем на плечі самих городян у зв’язку із заміною паспортів та інших документів, а щодо залучення інвестицій і фінансових уливань — так це досить непевна перспектива. Голова Теплогірської ради ветеранів Володимир Храпов, наприклад, вважає, що в міста просто вкрали його славу.
— Коли ми звернулися до обласної ради з проханням виділити кошти на святкування 75-річчя стахановського руху, — розповідає він, — нам відповіли, що 48 млн. грн. уже виділено Стаханову. Але рекорд було встановлено на ірмінській шахті! І ще живі люди, котрі це пам’ятають. Якщо ми повернемо місту колишню назву, то про Ірміне, як про справжню батьківщину стахановського руху, довідаються в міністерствах, відомствах, уваги до нас буде більше й, можливо, з’являться бажаючі вкласти кошти в розвиток населеного пункту.
Однак так думають не всі. На громадські слухання прийшли городяни, не згодні з перспективою перейменування міста. У своєму зверненні, написаному на ім’я міського голови Теплогірська Валерія Ярощука, вони висловили думку, що ухвалення рішення про перейменування міста матеріально необґрунтоване в період кризи й фінансово-економічних труднощів Теплогірьска. Але керівник міста — на боці тих, хто вважає, що Ірміне має стати в одну шеренгу з містами-легендами.
Луганськ.