Після того, як прокурори Хмельницької області перевірили роботу більш як восьми сотень дитячих оздоровчих закладів, з’ясувалось, що відпочинок в них може принести дітям не здоров’я, а чимало додаткових проблем. І все через незадовільну організацію роботи таборів.
Недбалість керівників проявилася ще під час приймання в експлуатацію цих закладів. Так, райпрокуратурами було встановлено, що всі одинадцять пришкільних оздоровчих таборів Ярмолинецького району, які діяли впродовж першої зміни, а також табори у Старокостянтинівському, Старосинявському районах та у Кам’янці-Подільському були відкриті без дозволу органів державного пожежного та технічного нагляду.
Але найгострішою проблемою стало дотримання санітарно-епідеміологічних норм при організації харчування. Скажімо, у таборі «Світанок», що в Ізяславському районі, відпочивальний сезон розпочали взагалі без висновку санітарно-епідеміологічної служби. А в оздоровчому таборі «Орлятко» Полонського району калорійність їжі була явно нижча від норми.
Здоров’я вихованців пришкільного табору Нижнянської ЗОШ Деражнянського району виявилось просто під загрозою. Там порушувалась технологія приготування страв, не вівся облік продуктів, були відсутні записи в журналі готової продукції. Не краще відпочивалось і в Кальнянській школі, де дітям ні рук помити ніде, ні навіть води напитися.
Та найбільше порушень прокурори виявили в одному з найпопулярніших і найвідоміших у краї закладі відпочинку «Чайка», що в Летичівському районі. Подекуди у кімнатах було просто неможливо пройти між ліжками, які дуже щільно поставили одне біля одного. Зрозуміло, що площі для тумбочок та стільців вже не вистачило. Звичними там були черги до вмивальних раковин у спальних корпусах, тому що частина з них була просто непридатна для використання.
Якщо з дискомфортом у побуті дітям доводилось просто миритись, то порушення санітарних норм на кухні становило серйозну небезпеку для здоров’я. Адже в холодильній шафі для м’яса щільно не зачинялись двері, не працювала посудомийна машина. А від очисних споруд залишилась одна назва. І якщо одним чистоти і калорій не вистачало, то в інших з продуктами творились справжні дива. Так, в «Козацької мрії», що діє на базі Требуховецької школи Летичівського району, в бухгалтерію відділу освіти райдержадміністрації була подана меню-вимога на 93 дитини, хоча насправді у таборі харчувалось вдвічі менше відпочивальників. До того ж у звіті подано зовсім інший перелік продуктів харчування ніж той, що насправді був на столах.
Залишається тільки незрозумілим, чому за комфортом в приміщеннях, чистотою дитячих рук та якістю їжі мали стежити прокурори, а не відповідні контролюючі служби та керівники таборів відпочинку?
Хмельницька область.