Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 3-й тур.
31 липня. «Таврія» — «Чорноморець». 2:1. 5 000 глядачів. Арбітр — Зубарєв (Донецьк). Голи: Ковпак, 9, Маркович, 70 — Райчевич, 90.
1 серпня. «Зоря» — «Дніпро». 0:1. 8 000 глядачів. Арбітр — Лісенчук (Київ). Гол: Селезньов. Вилучено Омоко («Зоря», 85, фол останньої надії).
«Арсенал» — «Оболонь». 4:1. 1 500 глядачів. Арбітр —Іщенко (Київ). Голи: Мазілу, 37, Жоземар, 50 (п), 54 (п), Воробей, 72 — Симоненко, 16 (автогол).
«Кривбас» — «Динамо». 1:3. 5 000 глядачів. Арбітр —Покидько (Полтава). Голи: Бюлюкбаші, 64 (п) — Єременко, 18, Мілевський, 61, Ярмоленко, 90+1.
«Ворскла» — «Шахтар». 1:1. 16 000 глядачів. Арбітр — Шевцов (Одеса). Голи: Єсін, 75 — Рац, 45.
2 серпня. «Іллічівець» — «Металург» Зп. 2:1. 4 500 глядачів. Арбітр — Геренда (Калуш). Голи: Касьян, 49, Кашевський, 55 — Тцігорєв, 21.
«Металіст» — «Карпати». 1:0. 12 000 глядачів. Арбітр — Годулян (Одеса). Гол: Папа Гуйє, 88. Вилучено Ткачука («Карпати», 12, небезпечна атака суперника в боротьбі за м’яч із ризиком завдати травму).
«Металург» Д — «Закарпаття». 4:1. 2 153 глядачі. Арбітр — Деревинський (Київ). Голи: Мхітарян, 31, Танаса, 35, Годін, 50, Мгуні, 82 — Браїла, 89.
Останньої миті вирвав перемогу на своєму полі «Металіст». Протистояння між харків’янами і «Карпатами» завжди має гострий характер. Не вплинуло на запал гостей і те, що вони в дебюті зустрічі залишилися в меншості. Така фора не дала господарям жодної переваги. Хоча вони прагнули весь час загострити гру і намагалися багато атакувати. Але львів’яни виявилися «стійкими олов’яними солдатиками». І самі були налаштовані на атакуючі дії.
Таке перетягування канату тривало, як уже зазначалося, до останніх хвилин поєдинку. І щастя всміхнулося «Металістові».
Перші очки втратив «Шахтар». Його реваншу в Полтаві за програний кубковий фінал не відбулося. Хоча «гірники» відкрили рахунок на останній хвилині першого тайму після красивого і потужного удару зі штрафного Развана Раца. А от після перерви підопічні Миколи Павлова значно мобілізувалися і встановили рівновагу.
Гадаю, варто сказати кілька схвальних слів на адресу «Кривбаса», котрий чинив гідний супротив чемпіонові. Після того, як кияни повели 2:0, мало хто вірив, що у криворіжців знайдуться моральні сили оживити інтригу. Але сталося саме так, коли господарі реалізували пенальті. Напруга тривала аж до останніх хвилин. І лише помилка воротаря-дебютанта криворіжців Андрія Федоренка, котрий загалом зіграв непогано, дозволила киянам зітхнути з полегшенням. «Динамо» стало одноосібним лідером.
У цьому турі одразу двох тренерів арбітри вилучили з лави запасних. Покараними виявилися наставники «Арсенала» — Олександр Заваров і «Ворскли» — Микола Павлов. Як то кажуть, і тренер також «плачуть».
***
Першість країни. Перша ліга. 3-й тур. 31 липня. «Енергетик» (Бурштин) — «Львів». 1:0. «Волинь» (Луцьк) — «Нафтовик» (Охтирка). 1:0. 1 серпня. «Арсенал» (Біла Церква) — «Геліос» (Харків). 0:1. «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) — «Сталь» (Алчевськ). 2:2. «Нива» (Тернопіль) — «Зірка» (Кіровоград). 1:1. «Десна» (Чернігів) — «Севастополь». 0:0. «Дністер» (Овідіополь) — «Фенікс» (Калініно). 2:2. «Олександрія» — «Харків». 5:0.
«Севастополь», «Олександрія», «Волинь», «Геліос» — по 7 очок, «Львів», «Арсенал» — по 6, «Прикарпаття» — 4, «Кримтеплиця», «Енергетик» — по 3, «Нафтовик», «Десна», «Дністер», «Зірка» — по 2, «Сталь», «Фенікс», «Нива» — по 1, «Динамо-2 (кияни ще не зіграли жодного матчу), «Харків» — 0.