Упродовж 2008 року багато домогосподарств Кіровоградщини брали участь у вибірковому вивченні умов їх життя, а на початку ц. р. — у щорічному опитуванні, яке проводиться органами державної статистики. Якою ж є оцінка населення рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє?
Дві третини населення Кіровоградщини оцінили рівень своїх доходів як достатній. Більше чверті мали достатній дохід для нормального харчування, але обмежували себе в споживанні непродовольчих товарів та послуг. А 1,2 % не змогли забезпечити навіть достатнє харчування. На 6,7 відсотка зросла частка домогосподарств, які високо оцінили свої річні доходи (грошей вистачало навіть на заощадження). На 1,8 відсотка зменшилася питома вага таких, які оцінювали рівень своїх доходів як незадовільний.
Лише 0,4 відсотка домогосподарств віднесли себе, за оцінкою матеріального добробуту, до представників середнього класу. Водночас запити у людей дуже скромні. Щоб не відчувати себе бідними, кожне четверте домогосподарство визначило достатнім середньодушовий дохід у розмірі 1900-2300 гривень на місяць, більш як половина домогосподарств — понад 2700 гривень.
Цікаво також, що — у разі значного збільшення доходів — 57 відсотків домогосподарств спрямували б додаткові кошти у першу чергу на лікування, 43 відсотки — на придбання одягу та взуття, 40 — на поліпшення житлових умов.
За ступенем значущості найбільших соціальних та особистих цінностей основний пріоритет для жителів області — здоров’я (84 %), на другому місці (69 % ) — сім’я та діти, на третьому (51 %) — матеріальний добробут.
Дві п’ятих не сподіваються на суттєві зміни свого матеріального становища протягом наступних 12 місяців, більше половини очікує погіршення добробуту, і тільки 4 відсотки оптимістично дивляться у майбутнє і сподіваються на покращення становища.
Кіровоград.