Члени Комітету з питань науки та освіти висловили занепокоєння щодо фінансово-економічного забезпечення розвитку освіти і науки у 2010 році.
Цю проблему обговорювали на черговому засіданні комітету, під час якого розглядалося виконання державного бюджету України за 2008 рік у частині фінансування освіти і науки та пропозиції щодо виконання декларації цілей та завдань бюджету на 2010-й.
Голова комітету Володимир Полохало наголосив, що «нові розробки, нові винаходи та ноу-хау в економіці стають найбільшою цінністю та приносять найбільший дохід, і відповідно до перспектив розвитку економіки провідні держави світу фінансують науку й освіту».
Він додав: «Побудова «економіки знань» визначена як одна з п’яти ключових цілей Європейського Союзу в Лісабонській стратегії. Відповідно до цієї стратегії передбачається фінансування науки в обсязі не менше трьох відсотків від ВВП. Деякі країни Європи вже перевищили запланований показник (у Швеції він становить чотири відсотки). Обсяг бюджетного фінансування науки в Україні нижчий від законодавчо встановлених норм (1,7 відсотка ВВП) і становить лише 0,4—05 відсотка ВВП. Порівняно з минулим роком він зменшився на 11 відсотків.
На засіданні зазначалося, що в Декларації цілей та завдань бюджету на 2010 рік практично не враховані рекомендації комітету, а розвиток освітянської та наукової сфер не визначено як один із пріоритетів державної політики.
Комітет звертається до Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Комітету Верховної Ради з питань бюджету з проханням відстояти стовідсоткове фінансування наукової та освітньої сфери, не допустити погіршення соціальних гарантій науковців і освітян у 2010-му.