Найдоступнішими за цінами у Криму залишаються тільки великі державні музеї, решта вимушена підвищувати вартість своїх послуг. Так, Центральний музей Тавриди встановив цілком помірну ціну — 10 гривень за квиток; «Судакська фортеця»: 15 — для дорослого й 10 гривень для дитини; вхід до Нікітського ботанічного саду — 12 гривень і 50-відсоткова знижка для дітвори.
А ось за прохід до ялтинського зоопарку «Казка» доведеться заплатити 50 гривень. Сусідня «Поляна казок» теж подорожчала до 30 гривень для дорослого і 10 — для малюка. Квиток до Воронцовського палацу, куди навесні пускали за 30 гривень, тепер коштує 40. Стільки ж — огляд Лівадійського палацу, де 20 гривень запросять за дитячий квиток. Днями доглядачі царських апартаментів повідомили ЗМІ: «торік заробили на туристах п’ять мільйонів гривень, якщо поставимо ціну 50 гривень, теж платити будуть». Подорожчав огляд і Бахчисарайського палацу. За можливість побачити, як жили колись владарі Криму, доведеться віддати 40 гривень, а школярам і студентам — 20. Поїздка до печерного міста Чуфут-Кале віднині коштує 30 гривень. Ціна вхідного квитка в Національну картинну галерею Айвазовського — 40 гривень, і вполовину менше — дітям.
На запитання туристів, чому ціни в кримські музеї постійно зростають, музейники відповідають: вимушені заробляти самі хоча б на комунальні послуги, підтримку приміщень, зарплату, реставрацію й охорону. Причому на повернення втрачених чи придбання нових фондів грошей катастрофічно бракує, бо левову частку заробленого віддають у казну держави.