Олігархи втратили інтерес до «Ілліча»?
Голова правління — генеральний директор ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» Володимир Бойко спростував чутки про імовірний продаж комбінату.
«Про який продаж може йтися? По-перше, продавати я не можу, це не моя власність. По-друге, переговори ніколи не велися, не ведуться вони й зараз. А по-третє, навіть ті олігархи, які півтора року тому приїздили до нас із Новолипецька, СКМ чи «Сєверсталі» із пропозицією про об’єднання, нині зайняті власним виживанням», — сказав на прес-конференції керівник підприємства.
Місяць тому генеральний директор ЗАТ «СКМ» Олег Попов заявляв, що придбати комбінат імені Ілліча компанії не пропонували. «Ми колись купили 8 відсотків його акцій — нас це підприємство цікавило, та й зараз цей інтерес залишився. Так, мабуть, воно було би дуже цікавим для нашої групи. Але інше питання, наскільки така угода можлива? — пояснив керівник СКМ. — Ще кілька років тому Бойко і чути не хотів будь-які пропозиції про продаж. Сьогодні чутки про те, що Володимир Семенович веде переговори про продаж комбінату періодично виникають — начебто і з росіянами були переговори, і з глобальними сталевими компаніями. Але ще раз повторюю — нам поки що ніхто нічого не пропонував».
Чутки про ймовірне злиття комбінату імені Ілліча з якоюсь із великих гірничо-металургійних груп обгрунтовані тим, що маріупольське підприємство відчуває брак власної сировини — руди і коксу. Це погіршує його становище, в порівнянні із конкурентами. Коментуючи ситуацію в галузі, Володимир Бойко висловив припущення, що свого дна криза ще не досягла: «Гадаю, червень-липень комбінат пройде, як і травень, а ось до серпня ситуація може ускладнитися. Річ у тому, що в літню спеку в країнах Ближнього Сходу, Азії згортаються будівництва, а у вересні відзначають свято Рамадан. Кількість замовлень і ціни можуть знизитися». Сьогодні комбінат працює в жорстких умовах, і для стабілізації роботи підприємства необхідна структурна перебудова і жорстка економія. Холодний прокат забезпечений замовленнями лише на 10—12 відсотків, оцинкування — на 40 відсотків. Більш завантажений стан «1700». Є попит на сляби (заготовку для виготовлення сталевого листа), але ціна, за словами генерального директора, дуже низька.
Діти підірвалися на пастці для крота
Унаслідок вибуху на одній із дачних ділянок у Шахтарську (Донецька область) двоє дітей — 12-річна дівчинка і 10-річних хлопчик — отримали травми.
Діти помітили вириту кротом нору. Із землі стирчав кінець дерев’яної палички. Допитливі школярі намагалися розрити нору, після чого пролунав вибух. За попередніми даними, це був саморобний вибуховий пристрій. Версію підтвердили експерти: з місця пригоди вилучена паличка з примотаними на кінцях дротами і залишками електродетонатора. З’ясувалося, що таким варварським методом місцеві жителі ведуть боротьбу з польовими шкідниками. Пастка призначалася для крота.
Постраждалі діти доставлені до обласного офтальмологічного центру «Мікрохірургія ока». За словами керівника центру Людмили Сухіної, маленькі пацієнти надійшли у тяжкому стані, у обох — численні осколочні поранення очей. Медики роблять усе можливе, але поки що прогнози невтішні. Не виключено, що діти частково або повністю втратять зір. Батьки шоковані тим, що трапилося. Ділянка, де стався вибух, належить сусіду, огорожі між городами немає, і потерпіти міг хто завгодно.
Слідчий відділ Шахтарського міськвідділу міліції порушив кримінальну справу за статтею «необережне завдання тяжкого або середньої тяжкості тілесного ушкодження». Правоохоронцям належить з’ясувати, кому спало на думку підривати кротів і звідки у дачника вибухівка. Адже її зберігання і використання також протизаконне.
Ліна КУЩ.