Ще місяць тому організатори туризму з певністю заявляли, що курортне літо на півострові має пройти якщо не успішно, то благополучно. Сьогодні такої впевненості немає. Хоча попит на відпочинок у Криму впав нині щонайменше на чверть, участь у ярмарках з продажу путівок засвідчила: інтерес до сонячного півострова не втрачено, однак пропозиції перемістилися в бік дуже дорогого відпочинку, або — найдешевшого.
Треба віддати належне активним і професійним крокам у просуванні кримських курортів до вітчизняних і особливо закордонних туристів, які здійснює мінкурортів і туризму автономії. Але не все й від нього залежить. До останнього кримські туроператори сподівалися, що глобальна криза дозволить отримати більше гостей за рахунок тих, хто традиційно відпочивав за кордоном. Але там почали робити грандіозні скидки, а кримські власники готелів, оздоровниць і баз розміщення на такі кроки не йдуть, хоча обіцяють лояльнішу політику до потенційних гостей курорту.
Виправдовуються так: ціни вивищує чимало складових, насамперед зрослі комунальні платежі, ціни на енергоносії, податок на землю. Базову вартість її для Південнобережжя визначили зависокою, відповідно у кілька разів зріс і розмір орендної плати за користування нею. За рахунок цього вартість путівок нині зростає до ста відсотків, підрахували в мінкурортів і туризму автономії. Причому, якщо державні оздоровниці платять за електрику, газ, воду, каналізаційні послуги сповна, то приватники, вже набудувавши сотні комфортних пансіонатів, за все це викладають утричі менше... на цілком законних підставах. Цим самим створюють оздоровницям складніше фінансове становище.
Та крім невідповідності ціни і якості, прірва між якими зростає й надалі, «шлагбаумом» для маси потенційних гостей Криму залишається традиційна нестача хороших доріг, кепський ресторанний сервіс, повсюдна захланна навала стихійних торжищ, переважна більшість продавців яких зазвичай не мають жодних дозвільних документів на реалізацію товарів і послуг, бо «хтось» у верхах традиційно «кришує» сумнівний бізнес.
Це саме стосується й різноманітних дитячих і морських атракціонів, сумнівності дозволів на більшість з яких чомусь «не помічають» правоохоронні й податкові структури. Через таку густу «тінь» і нині Крим недоотримає сотні мільйонів гривень у бюджети всіх рівнів, а незаконно приховані від державної казни гроші знов осядуть у кишенях жадібних до наживи ділків. Обурює гостей сонячного півострова і разюче дисонуюча з його чарівністю значна кількість сміття та бруду скрізь і всюди.
Продовжують пригнічувати настрій курортників украй неякісні транспортні й екскурсійні послуги. Авіаперельоти стали для більшості недоступною розкішшю, а квитків на потяги для значної кількості тих, хто прагне моря, чомусь немає.
Тож питання: «Чи полинуть масово курортники в Крим?», залишається відкритим і на початку літа.
 
Крим.