Продавець-консультант, банківський працівник, комірник приватного підприємства нині склеюють і прошивають старі книжки (на знімку). Таку тимчасову роботу — підсобного працівника з відновлення бібліотечних фондів — у Дніпропетровській міській бібліотеці та її філіях через центр зайнятості отримали вже сто безробітних. 625 грн. на місяць, які оплачуються з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, навряд чи можуть когось задовольнити. Але люди раді й цій, мінімальній, підтримці у скруті, бо сподіваються знайти більш оплачувану роботу. А поки що вони вправі вибирати повний або 4-годинний робочий день, до того ж бібліотека має можливість завдяки розгалуженій мережі філій надавати роботу поруч з домом (отже, можна зекономити на проїзді). Крім того, тут можна скористатися безкоштовним Інтернетом для пошуку вакансій.
Як повідомили в обласному центрі зайнятості, з початку року до громадських робіт залучено 4,2 тис. безробітних, з них 1,6 тис. — у містах. Вони працюють у лікарнях, Товаристві Червоного Хреста, територіальних центрах, архівах, бібліотеках, на підприємствах комунальної власності, у житлово-комунальному господарстві, дитячих оздоровчих таборах, навчальних закладах, на впорядкуванні територій сільських та селищних рад. А всього на обліку в центрах зайнятості області станом на 1 травня перебувало близько 53 тис. безробітних громадян проти 30,7 тис. станом на відповідну дату торік, тобто більше в 1,7 разу. З них більше половини — жінки, понад 40 відсотків — особи у віці до 35 років. Серед безробітних майже кожний другий раніше був робітником, кожний третій обіймав посаду службовця, кожний сьомий не мав професійної підготовки.
Навантаження незайнятого населення, яке звернулося до державної служби зайнятості, на 1 травня в середньому становило сім осіб на одне вільне робоче місце. Але якщо у Дніпропетровську та Кривому Розі на одну вакансію претендувало три особи, то в містах Орджонікідзе та Нікополі — 51-52, а в Апостолівському районі — 58!