Величезну кількість львів’ян привернула акція, яку в центральному районі Львова провели еменесники. А вони розривали щойно покладений асфальт і ніби тим чинили неподобство! Насправді ж пожежники рятували гідранти.
Ще за часів панування бабусі Австрії в центрі Львова на мережі водопроводів встановлювалися прилади для забору води в разі пожежі. Звичайно, ці пристрої мали вихід назовні. І сьогоднішні рятувальники за допомогою спецтехніки розрізали дорожнє покриття та своєрідно «ексгумували» водяний гідрант, який під чималим шаром асфальту поховали дорожні служби. Цікаво, що лише два тижні тому справність цього 48-го гідранту перевіряли, і він був у робочому стані...
Ось як прокоментував подію керівник оперативно-координаційного центру ГУ МНС України в Львівській області Валентин Дорофєєв: «Цією акцією ми хочемо привернути увагу не тільки громадськості, але й державних мужів, — відсутність джерел пожежного водопостачання може призвести до непередбачених результатів».
Не лише пожежникам варто знати, що при спорудженні старої частини Львова використано багато дерев’яних конструкцій. Відтак ця історична й культурна спадщина є дуже вразливою, тому прадавні архітектори серйозно переймалися питанням протипожежного захисту міста, причому набагато більше, ніж їхні наступники. Тому й доводиться проводити такі акції. Лише останнім часом силами пожежно-рятувальної служби Львівщини, з непоодиноким використанням металошукача, з-під асфальту відкопано 48 гідрантів.
Наслідком жахливої безгосподарності стали десятки і сотні «заглушених», замулених, засмічених гідрантів, зношені штоки на них та відсутність вказівників місць їх розташування. Загалом у Львові встановлено 2 770 гідрантів. За підсумками перевірки, яка відбулася восени 2008 року, несправними були 965. І якщо тенденція до збільшення кількості гідрантів «поза зоною досяжності» і надалі збільшуватиметься у такій геометричній прогресії, то у 2012 році Львів залишиться безпорадним перед вогнем. Не буде жодної можливості наповнювати автомобілі рятувальників, адже запасів води пожежного авто вистачає лише на 3—4 хвилини гасіння сильної пожежі!
 
Львів.