Голова Верховної Ради України Володимир Литвин взяв участь у спільному засіданні представників профільних комітетів країн — потенційних учасниць Парламентської асамблеї «Східного партнерства», яке проходило в понеділок у Києві під головуванням голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Бориса Тарасюка.
«Європейський вектор розвитку України є консолідуючим фактором для українського парламенту, для українських політичних сил», — наголосив В. Литвин у своєму зверненні до учасників засідання, відзначивши при цьому, що проект «Східне партнерство» не є направленим проти когось, а ініційований для того, щоб країни, які декларують європейський вектор, отримали додаткову можливість поглибити співробітництво з європейськими структурами.
«Ми за диференційований підхід до країн, які прагнуть євроінтеграції. Але якщо в нас у багатьох питаннях буде консолідована позиція, ми зможемо діяти з кумулятивним результатом», — зауважив керівник українського парламенту. За його словами, країни-учасниці «Східного партнерства» мають використовувати можливості своєї колективної позиції, колективної думки задля вирішення питань широкого діапазону, в тому числі й питань безпеки. «Ми повинні продемонструвати, що в нас є позиція і що без нас цей світ, який усе більше глобалізується, не матиме достатньої стабільності», — закликав Голова Верховної Ради України представників парламентів Молдови, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Вірменії.
Водночас, на думку В. Литвина, програма «Східне партнерство» матиме перспективу в тому випадку, коли буде реалізовано право країн, яких вона об’єднує, при досягненні ними відповідних критеріїв, подавати заяву про вступ до Європейського Союзу.
Прес-секретар Голови Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк (ліворуч) під час спільного засідання представників профільних парламентських комітетів країн-учасниць «Східного партнерства» для координації позицій щодо можливої участі у Парламентській асамблеї ЄС — «Східноєвропейські сусіди» (EURONEAST)
Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.