Тернопільщина
Ринок праці
— своєріднийБезробіття на Тернопільщині зростає. На початку квітня
«конкурс» на одне робоче місце становив тридцять осіб. Для порівняння: на відповідний період минулого року було майже вдвічі менше, 17 осіб на місце. Диференціація велика: якщо в обласному центрі на одне робоче місце претендують 25 осіб, то, скажімо, у Кременецькому районі — 84. Порівняно з квітнем минулого року на третину зменшилась кількість вакансій. А 30 відсотків тих, що пропонується на ринку праці, — з мінімальною зарплатою. Середньомісячний рівень зарплати в області, який торік трохи піднявся, знову знизився до 1206 гривень. На багатьох підприємствах виплачують суми менші і від мінімального розміру, і від прожиткового мінімуму. Зростає кількість роботодавців, які повідомляють про реформування підприємств і звільнення працівників. Найважче влаштуватися на роботу менеджерам, бухгалтерам, економістам, лікарям. Водночас є попит на водіїв, продавців, слюсарів. Загалом ринок праці Тернопільщини – своєрідний. Третина безробітних — з дипломами про вищу освіту, третина взагалі не мають жодної спеціальності. Можна уявити, який вигляд мали б показники безробіття, якби на батьківщину повернулися заробітчани.Любов ЛЕВИЦЬКА.
Миколаївщина
Безробіття в плюсі
На 16 відсотків порівняно з минулим роком збільшилася кількість безробітних у Миколаївській області. Цей статус офіційно одержали 27163 особи. Більше половини з них — жінки, решта — молоді люди у віці до 35 років.
У режимі скороченого робочого дня трудяться більш як 23 тисячі чоловік, або кожен одинадцятий працівник підприємств регіону. У режимі неповної зайнятості — більше 11 тисяч чоловік 83 підприємств Миколаївщини. До такої практики вдалися на ЧСЗ, у локомотивному депо
«Миколаїв», у ДП «Річковий порт» і в пасажирському вагонному депо «Миколаїв».В’ячеслав ВОРОНКОВ.